PSYCHOLOG
  • Mysłowice
PSYCHOLOG
Mysłowice, Strażacka 7, 41-400 Mysłowice, powiat: m. Mysłowice, woj: śląskie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
11. 4. 2024
od 4 900 PLN (Wynagrodzenie brutto)
Informacje o stanowisku

Główne obowiązki:
-diagnoza wstępna problemów osób i rodzin, celem ustalenia najlepszej formy pomocy i podjęcia działań adekwatnie do zgłaszanych potrzeb;
-prowadzenie poradnictwa psychologicznego w trybie pointerwencyjnym dla osób i rodzin mających trudności lub wykazujących potrzebę wsparcia w rozwiązywaniu swoich problemów życiowych, w tym dla osób sprawujących rodzinną pieczę zastępczą;
-udział w zespołach kwalifikujących kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej lub prowadzenia rodzinnego domu dziecka;
prowadzenie grup wsparcia dla rodzin zastępczych, rodzin objętych wsparciem asystenta rodziny, osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz grup psychoedukacyjnych;
przeprowadzanie diagnoz rozwoju psychofizycznego dzieci przebywających w pieczy zastępczej;
- udział w posiedzeniach zespołów ds. okresowej oceny sytuacji dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej;
udział w spotkaniach rodziców biologicznych z dziećmi umieszczonymi w pieczy zastępczej;
w razie potrzeby wizyty w miejscu zamieszkania rodziny z koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej/asystentem rodziny;
profilaktyka wypalenia zawodowego wsparcie emocjonalne i udzielanie psychologicznych konsultacji merytorycznych pracownikom MOPS w związku z realizowanymi zadaniami; współpraca z innymi instytucjami i komórkami organizacyjnymi MOPS działającymi w obszarze wsparcia dziecka i rodziny
godziny pracy: od 7.30 do 17 (pon), wt-czw (15.30); pt (do 14.00)

Inne wymagania
Wymagania niezbędne:
- wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku psychologia;
- posiadanie obywatelstwa polskiego;
- posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
- niekaralność za przestępstwa popełnione umyślnie ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
- stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na danym stanowisku.
Wymagania dodatkowe: cierpliwość, odpowiedzialność; umiejętność skutecznego komunikowania się; umiejętność dobrej organizacji pracy własnej oraz pracy w zespole; umiejętność analitycznego myślenia.

Rodzaj zatrudnienia
Umowa o pracę na czas określony

System wynagradzania
Czasowy ze stawką miesięczną

Zmianowosc
jedna zmiana

Wyksztalcenia
wyższe (w tym licencjat)

  • Praca Mysłowice
  • Mysłowice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    114 102
    18 448