PSYCHOLOG W DZIALE PIECZY ZASTĘPCZEJ MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W TYCHACH
  • Tychy
Tychy, Generała Andersa 6a, 43-100 Tychy, powiat: m. Tychy, woj: śląskie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach
27. 4. 2024
od 5 500 PLN (Wynagrodzenie brutto)
Informacje o stanowisku

Zakres zadań wykonywanych na danym stanowisku:
a/ Zapewnienie rodzinom zastępczym zawodowym, niezawodowym oraz
spokrewnionym poradnictwa specjalistycznego, które ma na celu zachowanie i
wzmocnienie ich kompetencji oraz przeciwdziałanie zjawisku wypalenia
zawodowego.
b/. Udzielanie pomocy i wsparcia rodzinom zastępczym w realizacji zadań
wynikających z zapisów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
c/. Współudział w dokonywaniu okresowej oceny sytuacji dziecka przebywającego
w rodzinnej pieczy zastępczej.
d/. Przeprowadzanie badań psychologicznych dla kandydatów na rodziny zastępcze.
e/. Kwalifikowanie kandydatów na rodziny zastępcze.
f/. Sporządzanie opinii o posiadaniu predyspozycji i motywacji do pełnienia funkcji
rodziny zastępczej osobom sprawującym taką funkcję na terenie Miasta Tychy oraz
sporządzanie opinii o kandydatach na rodziny zastępcze z wniosku sądów
rodzinnych.
g/. Prowadzenie konsultacji i poradnictwa specjalistycznego z osobami sprawującymi
pieczę zastępczą oraz z dziećmi przebywającymi w rodzinach zastępczych (w tym,
w miejscu zamieszkania rodziny zastępczej)
h/. Udział w pracach zespołu stwierdzającego zasadność pobytu dziecka w pieczy
zastępczej.
i/. Prowadzenie dokumentacji pracy
j/. Prowadzenie szkoleń dla rodzin zastępczych.
k/.Prowadzenie zajęć grupowych, między innymi: treningów umiejętności
społecznych, grup edukacyjnych, grup wsparcia.
l/. Opiniowanie i orzekanie w sprawach wymagających stanowiska psychologa.
ł/. Podejmowanie wszechstronnej współpracy z sądem, szkołami, ośrodkami pomocy
społecznej oraz z innymi instytucjami działającymi w systemie opieki nad dzieckiem
i rodziną.
m/. Realizacja innych zadań psychologa wynikających z ustawy o wspieraniu rodziny
i systemie pieczy zastępczej
n/. Współudział w tworzeniu 3 letniego programu rozwoju pieczy zastępczej.

Inne wymagania
I. Wymagania w stosunku do kandydatów:
a/ wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku psychologia,
b/ 2 -letnie doświadczenie zawodowe w poradnictwie rodzinnym
dodatkowo:
c/ umiejętność pracy w zespole, umiejętność podejmowania działań
interdyscyplinarnych;
d/ dyspozycyjność, umiejętność współpracy i współdziałania z innymi podmiotami

Rodzaj zatrudnienia
Umowa o pracę na czas określony

System wynagradzania
Czasowy ze stawką miesięczną

Zmianowosc
inna

Wyksztalcenia
wyższe (w tym licencjat)

  • Praca Tychy
  • Psycholog Tychy
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami Tychy
  • Pracownicy uczelni w Polsce Tychy
  • Doradca podatkowy w Polsce Tychy
  • Pomoc dentystyczna Tychy
  • Pomoc domowa Tychy
  • Pomoc kuchenna Tychy
  • Tychy - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    116 127
    19 315