Specjalista/Specjalistka ds. BHP i ochrony środowiska
  • Bielsko-Biała
Bielsko-Biała, Bielsko-Biała, Śląskie, Polska
MARBET Spółka z o.o.
25. 4. 2024
Informacje o stanowisku

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • wsparcie dla Zarządu w zakresie organizacji i nadzorowania Systemu Zarządzania BHP i ochrony środowiska zgodnie ze specyficznymi wymagania naszych klientów w obszarach BHP, P.poż i ochrony środowiska,
  • koordynację i planowanie badań środowiskowych, pomiarów stężeń i emisji zanieczyszczeń, pomiarów natężenia hałasu i innych,
  • współpracę z Urzędami i jednostkami administracyjnymi w zakresie składania wniosków o pozwolenia na przemysłowe korzystanie ze środowiska,
  • prowadzenie audytów środowiskowych oraz BHP
  • współpracę z urzędami w zakresie realizacji wymagań zawartych w planach zagospodarowania przestrzennego,
  • prowadzenie raportowania do odpowiednich organów ochrony środowiska,
  • prowadzenie ewidencji odpadów,
  • naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska,
  • nadzór nad wskaźnikami środowiskowymi,
  • kontrolowanie działań organizacji i doradztwo w zakresie warunków, metod pracy oraz innych standardów w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • prowadzenie i nadzór nad dokumentacją, dotyczącą obszaru bezpieczeństwa i higieny pracy w szczególności: dokumentacją powypadkową, dokumentacją związaną z występowaniem czynników niebezpiecznych i warunków szkodliwych dla zdrowia, dokumentacją oceny ryzyka zawodowego,
  • prowadzenie szkoleń z dziedziny BHP,
  • sporządzanie analiz stanu BHP oraz inicjowanie działań, mających na celu poprawę warunków,
  • współpraca z jednostkami organizacyjnymi (wewnętrznymi i zewnętrznymi, tj. ŚWIOŚ, PIP, Sanepid, GUS), a także realizacja innych działań w celu spełnienia przez organizację wymagań prawnych, branżowych i fakultatywnych deklaracji przedsiębiorstwa,
  • budowanie świadomości pracowników na temat bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska,
  • realizacja działań wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie służby BHP,
  • współpraca z firmami zewnętrznymi w zakresie P.poż, m.in. nadzorowanie ważności gaśnic, hydrantów, itp.

WYMAGANIA:
  • minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku preferowane w firmie produkcyjnej,
  • wykształcenie wyższe kierunkowe lub ukończone studia podyplomowe z zakresu BHP,
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawnych z zakresu BHP i ochrony środowiska,
  • dobra znajomość pakietu MS Office,
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole oraz zdolności organizacyjne,
  • samodzielność i nastawienie na rozwiązywanie problemów.

OFERUJEMY:
  • możliwość ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji,
  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kompetencji,
  • stabilne zatrudnienie,
  • ubezpieczenie grupowe,
  • pakiet medyczny.

  • Praca Bielsko-Biała
  • Specjalista ds. BHP i ochrony środowiska Bielsko-Biała
  • Technik ochrony środowiska Bielsko-Biała
  • Specjalista ds. ochrony zdrowia Bielsko-Biała
  • Specjalista ds. ochrony danych Bielsko-Biała
  • Specjalista ds. analizy i statystyki Bielsko-Biała
  • Specjalista ds. chłodnictwa i klimatyzacji Bielsko-Biała
  • Specjalista ds. kadr i płac Bielsko-Biała
  • Specjalista ds. badań i rozwoju Bielsko-Biała
  • Specjalista ds. telekomunikacji Bielsko-Biała
  • Specjalista ds. PR Bielsko-Biała
  • Bielsko-Biała - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    120 536
    20 228