Księgowy
  • Gdynia
Księgowy
Gdynia, Gdynia, pomorskie, Polska
Służba Cywilna
1. 3. 2024

Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Gdańsku z/s w Gdyni

Pomorski Wojewódzi Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych poszukuje kandydatów-kandydatek na stanowisko:

Księgowy do spraw księgowości

w Wydziale Organizacyjno-Administracyjnym

Księgowy

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Prowadzenie ewidencji księgowej dochodów i wydatków, sporządzanie list płac, obsługa ZUS i US, GUS, PFRON prowadzenie magazynu i archiwum zakładowego i ewidencji rzeczowych składników majątku Inspektoratu.
  • Księgowanie operacji finansowych dotyczących wydatków i dochodów w celu dostarczenia dokładnej informacji finansowej.
  • Egzekucja administracyjna dochodów budżetowych.
  • Sporządzanie list płac i naliczanie pochodnych od wynagrodzeń w celu wypłaty wynagrodzeń miesięcznych i ustalenia zobowiązań wobec ZUS i Urzędu Skarbowego.
  • Wystawianie rachunków, dokonywanie opisów i dekretacji dowodów księgowych zewnętrznych, sprawdzanie ich pod względem formalno-rachunkowym w celu zapewnienia prawidłowej realizacji polityki rachunkowości.
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia Inspektoratu.
  • Prowadzenie magazynu Inspektoratu wraz z utrzymaniem optymalnych zapasów magazynowych w celu harmonijnego funkcjonowania Inspektoratu.
  • Dokonywanie odbioru jakościowego dostarczanych towarów i usług w celu realizacji procedur SZJ i zabezpieczenia Inspektoratu przed zakupami niespełniającymi wymagań jakościowych i ilościowych.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: średnie ekonomiczne
  • Obsługa komputera i programów finansowo-księgowych
  • Znajomość i umiejętność stosowania przepisów prawa w zakresie finansów publicznych i postępowania egzekucyjnego w administracji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • wykształcenie: wyższe

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Podpisana klauzula zgody dotycząca procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) - można pobrać ze strony Internetowej www.bip.wijhars.gdansk.pl, WIJHARS w Gdańsku.
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru.

Termin i miejsce składania dokumentów:

  • Dokumenty należy złożyć do: 2024-03-12
  • Decyduje data:wpływu oferty do urzędu
  • Miejsce składania dokumentów:

    Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Gdańsku, 81-339 Gdynia, ul. Polska 15

Warunki pracy

Praca w biurze WIJHARS, obsługa urządzeń biurowych, krajowe  podróże służbowe, stres związany z obsługą klienta.

• Stanowisko pracy zlokalizowane jest w siedzibie urzędu na IV piętrze w budynku wielokondygnacyjnym przy ul. Polskiej 15 w Gdyni

• Na stanowisku pracy nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia.

• Większa część prac wykonywana jest w pozycji siedzącej.

• Praca przy monitorze komputerowym powyżej 4 godzin dziennie przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

• Wyjazdy służbowe krajowe związane ze szkoleniami.

• Stanowisko pracy wyposażone jest w komputer ( laptop ), drukarkę i telefon. WIJHARS ma siedzibę na IV piętrze w budynku przy ul. Polskiej 15 w Gdyni, który nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo . Drzwi wejściowe na parterze mają szerokość 90 cm i posiadają system samozamykający. Bezpośrednio z wejścia głównego nie ma dostępu do windy. Drzwi w pomieszczeniach biurowych mają 80 cm szerokości. Toalety nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa

W ofercie należy podać swoje dane kontaktowe: adres do korespondencji, adres e-mail lub numer telefonu. Wymagane oświadczenia, życiorys oraz list motywacyjny powinny być odręcznie podpisane przez kandydatkę / kandydata składającego ofertę. Osoby spełniające wymagania formalne, które po analizie ofert, zostaną zakwalifikowane do kolejnych etapów naboru, będą powiadomione o terminie i miejscu rozmowy rekrutacyjnej za pomocą poczty tradycyjnej , elektronicznej lub telefonicznie. Osoby, których oferty zostaną odrzucone nie będą powiadamiane. Oferty otrzymane po terminie oraz niekompletne nie będą rozpatrywane ( decyduje data wpływu do WIJHARS ). Oferty, które nie spełniają wymagań formalnych, zostaną zniszczone komisyjnie po zakończeniu naboru. Wysokość wynagrodzenia zasadniczego:

-5300,00 brutto ( słownie: pięć tysięcy trzysta zotych 00?100)

- dodatek za wieloletnią pracę, zgodnie z art. 85 i 90 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej.

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

  • Praca Gdynia
  • Księgowa Gdynia
  • Księgowy Gdynia
  • Główny księgowy Gdynia
  • Gdynia - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    118 897
    19 714