Samodzielny księgowy / Samodzielna księgowa
  • Gdynia
Gdynia, Gdynia, pomorskie, Polska
Fudeko S.A.
27. 4. 2024

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie ksiąg handlowych zgodnie z ustawą o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego
  • weryfikowanie i dekretowanie faktur kosztowych, sprzedażowych i innych dokumentów księgowych
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych i WNiP
  • kontrola prawidłowości transakcji finansowych oraz nadzór nad sprawnym obiegiem dokumentów
  • przygotowanie deklaracji podatkowych (CIT,JPK-VAT), raportów na cele zarządcze i analiz finansowych
  • nadzór w zakresie rozliczeń zobowiązań i należności (bieżący kontakt z kontrahentami)
  • czynny udział w zamknięciu miesiąca i roku
  • przygotowywanie sprawozdań finansowych (roczne, miesięczne rozliczanie okresu obrachunkowego)
  • współpraca z audytorami w ramach badania sprawozdania finansowego
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi i organami podatkowymi (m.in. zapewnienie kompletności i terminowości w zakresie sprawozdawczości do GUS, banków i inne)
  • wsparcie w innych, wybranych pracach księgowych

Nasze wymagania

  • minimum 2-3 letniego doświadczenia na samodzielnym stanowisku księgowej (-go)
  • wykształcenia min. średniego, preferowane kierunki:finanse i rachunkowość,
  • bardzo dobrej znajomości programu Sage Symfonia Finanse i Księgowość,
  • znajomości Ustawy o rachunkowości oraz przepisów podatkowych,
  • znajomości pakietu Microsoft Office (zwłaszcza programu Excel i Word),
  • samodzielności, odpowiedzialności i sumienności,
  • umiejętności analitycznego myślenia,
  • bardzo dobrej organizacji pracy,
  • umiejętności pracy pod presją czasu.

To oferujemy

  • stabilne warunki zatrudnienia w rozwijającej się firmie
  • szanse rozwoju zawodowego,
  • przyjazną atmosferę pracy w zaangażowanym i młodym zespole.

  • Praca Gdynia
  • Księgowa Gdynia
  • Księgowy Gdynia
  • Główny księgowy Gdynia
  • Gdynia - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    115 408
    18 570