Księgowy
  • Gdynia
Księgowy
Gdynia, Gdynia, pomorskie, Polska
Służba Cywilna
22. 3. 2024

Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Gdańsku z/s w Gdyni

Pomorski Wojewódzi Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych poszukuje kandydatów-kandydatek na stanowisko:

Księgowy do spraw księgowości

w Wydziale Organizacyjno-Administracyjnym

Księgowy

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Prowadzenie ewidencji księgowej dochodów i wydatków, sporządzanie list płac, obsługa ZUS i US, GUS, PFRON prowadzenie magazynu i archiwum zakładowego i ewidencji rzeczowych składników majątku Inspektoratu.
  • Księgowanie operacji finansowych dotyczących wydatków i dochodów w celu dostarczenia dokładnej informacji finansowej.
  • Egzekucja administracyjna dochodów budżetowych.
  • Sporządzanie list płac i naliczanie pochodnych od wynagrodzeń w celu wypłaty wynagrodzeń miesięcznych i ustalenia zobowiązań wobec ZUS i Urzędu Skarbowego.
  • Wystawianie rachunków, dokonywanie opisów i dekretacji dowodów księgowych zewnętrznych, sprawdzanie ich pod względem formalno-rachunkowym w celu zapewnienia prawidłowej realizacji polityki rachunkowości.
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia Inspektoratu.
  • Prowadzenie magazynu Inspektoratu wraz z utrzymaniem optymalnych zapasów magazynowych w celu harmonijnego funkcjonowania Inspektoratu.
  • Dokonywanie odbioru jakościowego dostarczanych towarów i usług w celu realizacji procedur SZJ i zabezpieczenia Inspektoratu przed zakupami niespełniającymi wymagań jakościowych i ilościowych.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: średnie ekonomiczne
  • Obsługa komputera i programów finansowo-księgowych
  • Znajomość i umiejętność stosowania przepisów prawa w zakresie finansów publicznych i postępowania egzekucyjnego w administracji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • wykształcenie: wyższe

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Podpisana klauzula zgody dotycząca procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) - można pobrać ze strony Internetowej www.bip.wijhars.gdansk.pl, WIJHARS w Gdańsku.
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu prawa jazdy kat. B

Termin i miejsce składania dokumentów:

  • Dokumenty należy złożyć do: 2024-04-03
  • Decyduje data:wpływu oferty do urzędu
  • Miejsce składania dokumentów:

    Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Gdańsku, 81-339 Gdynia, ul. Polska 15

    Dokumenty można składać elektronicznie wyłącznie przez elektroniczną skrzynkę podawczą (ESP) urzędu utworzoną na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Dokumenty elektroniczne powinny być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym. Decyduje data wpływu na skrzynkę podawczą urzędu.

Warunki pracy

Praca w biurze WIJHARS, obsługa urządzeń biurowych, krajowe  podróże służbowe, stres związany z obsługą klienta.

• Stanowisko pracy zlokalizowane jest w siedzibie urzędu na IV piętrze w budynku wielokondygnacyjnym przy ul. Polskiej 15 w Gdyni

• Na stanowisku pracy nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia.

• Większa część prac wykonywana jest w pozycji siedzącej.

• Praca przy monitorze komputerowym powyżej 4 godzin dziennie przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

• Wyjazdy służbowe krajowe związane ze szkoleniami.

• Stanowisko pracy wyposażone jest w komputer ( laptop ), drukarkę i telefon. WIJHARS ma siedzibę na IV piętrze w budynku przy ul. Polskiej 15 w Gdyni, który nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo . Drzwi wejściowe na parterze mają szerokość 90 cm i posiadają system samozamykający. Bezpośrednio z wejścia głównego nie ma dostępu do windy. Drzwi w pomieszczeniach biurowych mają 80 cm szerokości. Toalety nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa

W ofercie należy podać swoje dane kontaktowe: adres do korespondencji, adres e-mail lub numer telefonu. Wymagane oświadczenia, życiorys oraz list motywacyjny powinny być odręcznie podpisane przez kandydatkę / kandydata składającego ofertę. Osoby spełniające wymagania formalne, które po analizie ofert, zostaną zakwalifikowane do kolejnych etapów naboru, będą powiadomione o terminie i miejscu rozmowy rekrutacyjnej za pomocą poczty tradycyjnej , elektronicznej lub telefonicznie. Osoby, których oferty zostaną odrzucone nie będą powiadamiane. Oferty otrzymane po terminie oraz niekompletne nie będą rozpatrywane ( decyduje data wpływu do WIJHARS ). Oferty, które nie spełniają wymagań formalnych, zostaną zniszczone komisyjnie po zakończeniu naboru. Wysokość wynagrodzenia zasadniczego:

-5300,00 brutto ( słownie: pięć tysięcy trzysta zotych 00?100)

- dodatek za wieloletnią pracę, zgodnie z art. 85 i 90 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej.

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

  • Praca Gdynia
  • Księgowa Gdynia
  • Księgowy Gdynia
  • Główny księgowy Gdynia
  • Gdynia - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    118 897
    19 714