Kierownik finansowo - administracyjny
  • Bielsko-biała
Bielsko-Biała, Bielsko-biała, Śląskie, Polska
Randstad Polska Sp. z o.o.
13. 4. 2024

Nie boisz się takich pojęć jak analiza finansowa, rachunkowości finansowa i zarządcza? Czujesz się dobrze w kontroli kosztów, budżetowaniu i prognozowaniu? Jesteś na bieżąco zustawą o rachunkowości i przepisami prawa? A może dodatkowo wyróżnia Cię przedsiębiorczość i rozumienie biznesu?

Jeżeli twoja odpowiedź brzmi - TAK - oraz znasz język włoski lub angielski to oferta ta czeka właśnie na Ciebie! Nie zwlekaj, aplikuj.

Oczekujemy

  • wykształcenie finansowe/ekonomiczne, preferowane specjalizacje: finanse przedsiębiorstw, kontroling, księgowość
  • kilkuletnie doświadczenie na stanowisku Kontrolera Finansowego w zakładzie produkcyjnym międzynarodowej firmy
  • szeroka wiedza z zakresu: analizy finansowej, rachunkowości finansowej i zarządczej, kontroli kosztów, budżetowania, planowania finansowego
  • znajomość ustawy o rachunkowości, ustaw i przepisów prawa podatkowego
  • znajomość zasad działania zintegrowanych systemów zarządzania
  • nastawienie biznesowe, przedsiębiorczość, inicjatywa i umiejętności rozwiązywania problemów
  • umiejętność wsparcia Klienta wewnętrznego w realizacji jego celów biznesowych
  • wysokie umiejętności interpersonalne, samodzielność, dojrzałość biznesowa oraz inicjatywa w działaniu
  • mile widziana znajomość jęz. włoskiego, w przypadku jej braku – bardzo dobra

    znajomość jęz. angielskiego

Agencja zatrudnienia – nr wpisu 47

ta oferta pracy przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia

Oferujemy

  • stałe zatrudnienie, od zaraz w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • ubezpieczenie na zdrowie i życie pracownika

Zadania

Controlling:

- analiza i controlling kosztów, w tym kalkulacja kosztów produkcji, wycena zapasów i raportowanie kosztów ogólnych

- analiza rentowności produktów

- analiza, kontrola oraz optymalizacja procesów i kosztów, wprowadzanie rozwiązań w zakresie usprawnienia i optymalizacji działalności

- odpowiedzialność za procesy budżetowania i prognozowania finansowego, wraz z monitorowaniem wykonania oraz analizą odchyleń

- analiza wyników osiąganych w poszczególnych miesiącach oraz sugerowanie działań kontrolnych, naprawczych i doskonalących

- nadzór nad prawidłowym prowadzeniem gospodarki materiałowej

- opracowanie, wdrożenie i utrzymywanie procedur inwentaryzacji miesięcznej i rocznej

- dostarczanie wiarygodnej informacji zarządczej, służącej do podejmowania decyzji kierownictwu firmy

- przygotowywanie raportów i zestawień (m.in. księgowych, finansowych, kadrowych, rozrachunkowych itp.) oraz innych analiz finansowych ad hoc

Finanse:

- kształtowanie i realizacja strategii finansowej firmy oraz współpraca z Zarządem w tym zakresie

- zarządzanie płynnością finansową firmy, w tym również pozyskiwanie finansowania zewnętrznego na potrzeby realizowanych projektów inwestycyjnych

- pełnienie roli partnera biznesowego w obszarze finansów dla klientów wewnętrznych

Księgowość:

- nadzór i współpraca z biurem podatkowym

Administracja:

- wsparcie Dyrekcji w zarządzaniu obszarami administracji oraz kadrowo-płacowym poprzez bieżącą współpracę z bankami, audytorami, organami administracji państwowej (US, ZUS, GUS, itp.) i innymi instytucjami

- nadzór nad obowiązkami sprawozdawczymi firmy wobec organów państwowych (GUS, itp.)

- rewizja poprawności i zasadności przepływu dokumentów księgowych i administracyjnych, opracowanie, wdrożenie i utrzymywanie procedur w tym zakresie

- współpracę z innymi działami w celu ustalenia prawidłowych przepływów dokumentacji i informacji w celu przygotowania raportów, analiz, prognoz

  • Praca Bielsko-Biała
  • Dyrektor finansowy Bielsko-Biała
  • Pośrednik finansowy Bielsko-Biała
  • Doradca finansowy Bielsko-Biała
  • Analityk finansowy Bielsko-Biała
  • Pracownik administracyjno - biurowy Bielsko-Biała
  • Kierownik Bielsko-Biała
  • Kierownik działu personalnego Bielsko-Biała
  • Bielsko-Biała - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    115 408
    18 570