Główna Księgowa / Główny Księgowy
  • Środa Wielkopolska
Środa Wielkopolska, Środa Wielkopolska, wielkopolskie, Polska
IPK Sp. z o.o.
9. 6. 2024

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie rachunkowości Spółki zgodnie z polską ustawą o rachunkowości i przepisami podatkowymi,
  • Wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi z rachunków bankowych,
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych,
  • Potwierdzanie sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych,
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych, raportów okresowych, rozliczeń podatkowych i deklaracji oraz raportów na potrzeby Zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych,
  • Udział w audytach wewnętrznych i zewnętrznych oraz kontrolach podatkowych,
  • Nadzór nad prawidłowym tworzeniem i obiegiem dokumentów księgowych oraz prawidłowością rozliczeń podatkowych,
  • Analiza oraz optymalizacja procesów księgowych, podatkowych i kontroli wewnętrznej,
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych oraz innych sprawozdań dla instytucji zewnętrznych (NBP, GUS),
  • Reprezentowanie firmy wobec Urzędów Państwowych i innych instytucji (ZUS, US, Banki).

Wymagania pracodawcy

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe, mile widziane studia podyplomowe,
  • Kilkuletnie doświadczenie na stanowisku Głównej Księgowej / Głównego Księgowego lub zastępcy, w firmie produkcyjno-handlowej,
  • Bardzo dobra znajomość ustaw o rachunkowości, podatku dochodowym od osób prawnych, podatku od towarów i usług, podatku dochodowym od osób fizycznych, Prawo Pracy i Ubezpieczenia oraz umiejętność stosowania ich w praktyce,
  • Doświadczenie w analizowaniu danych, wyciąganiu wniosków i sporządzaniu raportów,
  • Mile widziana znajomość systemów: ERP MS Navision lub Microsoft Dynamics 365 Business Central,
  • Bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office, w szczególności Excel,
  • Samodzielność w działaniu, nastawienie na rozwiązywanie problemów,
  • Znajomość języka angielskiego, będzie dodatkowym atutem.

Pracodawca oferuje

  • Pracę w międzynarodowej grupie kapitałowej posiadającej zakład produkcyjny oraz oddział na terenie wielkopolski,
  • Umowa o pracę,
  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji,
  • Zdobywanie wszechstronnych doświadczeń w obszarze księgowości i finansów,
  • Ubezpieczenie grupowe.

Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi Kandydatami.

  • Praca Środa Wielkopolska
  • Księgowy Środa Wielkopolska
  • Księgowa Środa Wielkopolska
  • Środa Wielkopolska - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    95 687
    16 851