Aktuariusz - rekrutacja online
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
HRK S.A.
23. 5. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska pracy

Poszukujemy doświadczonego kandydata dla jednego z naszych Klientów, firmy z obszaru ubezpieczeń majątkowych i osobowych.

AktuariuszMiejsce pracy: Warszawa

Zadania:

  • Nadzorowanie i zarządzanie procesem tworzenia rezerw finansowych w firmie.
  • Nadzorowanie i zarządzanie procesami firmy w zakresie określania, zarządzania i monitorowania rezerw techniczno-ubezpieczeniowych, a także kapitałowego wymogu wypłacalności w ramach Solvency II
  • Nadzorowanie modelowania kapitału wymaganego dla agencji ratingowych.
  • Przeprowadzanie kwartalnego badania rezerw dla oddziałów przy użyciu odpowiednich technik aktuarialnych w celu najlepszego oszacowania rezerw.
  • Wsparcie w zakresie sprawozdawczości regulacyjnej.
  • Wycena i planowanie biznesowe: szczegółowa analiza segmentacji odpowiednich klas w celu zidentyfikowania obszarów o lepszych/gorszych wynikach i pomocy w podejmowaniu decyzji. Przedstawienie wyników przeglądu zainteresowanym stronom (w tym kierownictwu wyższego szczebla).
  • Wkład w proces wyceny aktuarialnej, w tym rozwój, rekalibracja i dokumentacja modeli wyceny aktuarialnej, przegląd i monitorowanie istniejących produktów oraz automatyzacja narzędzi (np. Power BI, R, Python) zgodnie z uzgodnionym planem firmy.
  • Wspieranie i pomoc w rozwoju umiejętności i wiedzy członków zespołu.

Wymagania:

  • Wyższe wykształcenie z tytułem magistra (nauki aktuarialne lub pokrewny przedmiot studiów).
  • Posiadanie kwalifikacji aktuarialnych.
  • Ponad 6 lat doświadczenia na rynku ubezpieczeniowym.
  • Zaawansowana znajomość MS Excel i VBA.
  • Dobra znajomość R (i/lub Python), SQL i Power BI będzie dodatkowym atutem.
  • Znajomość MSSF 17 i/lub Solvency II – dodatkowy plus
  • Umiejętność komunikowania się zarówno z lokalnymi, jak i międzynarodowymi oddziałami.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Zatrudnienie na umowę o pracę
  • Atrakcyjny system premiowy
  • Pracę hybrydową w biurze w Warszawie
  • Bogaty pakiet benefitów (m.in. karta sportowa, prywatna opieka medyczna, kursy językowe, szkolenia, ubezpieczenie na życie)

  • Praca Warszawa
  • Aktuariusz Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 073
    17 509