Starszy specjalista / Starsza specjalistka – fizyk / fizyczka w Dziale Społeczności Uczących Się
  • Warszawa, Powiśle
mazowieckie, Warszawa, Powiśle, mazowieckie, Polska
Centrum Nauki Kopernik
3. 5. 2024
Informacje o stanowisku

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

poszukuje osoby do pracy na stanowisku:
Poszukujemy twórczej, otwartej na nowe wyzwania i samodzielnej osoby do zespołu Działu Społeczności Uczących Się Centrum Nauki Kopernik. Dział Społeczności Uczących Się to grupa specjalistów różnych dziedzin nauki, ludzi o różnym doświadczeniu zawodowym. Tworzymy i promujemy rozwiązania edukacyjne zwiększające zainteresowanie nauką oraz nią inspirowane. Prototypujemy i wdrażamy metody angażujące uczestników w działanie, zwiększające samodzielność w procesie uczenia się. Wspieramy budowanie międzynarodowych sieci działających na rzecz rozwoju edukacji. Realizujemy programy i projekty edukacyjne m.in. Klub Młodego Odkrywcy, program edukacji kosmicznej ESERO, Konstruktorów Marzeń, animując społeczności praktyków i teoretyków edukacji, ucząc się od siebie wzajemnie.

Konkurs Konstruktorzy Marzeń  wspieram rozwój zainteresowań i kompetencji młodych ludzi w obszarze nauk ścisłych i technicznych (STEAM), korzystając z podejścia konstrukcjonistycznego. Konkurs jest adresowany do grup składających się z opiekuna oraz uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej i I-IV ponadpodstawowych. Aktualnie realizujemy siódmą edycję konkursu.

Zakres obowiązków

  • Koordynacja i rozwój konkursu Konstruktorzy Marzeń. W tym: stała współpraca z nauczycielami i edukatorami biorącymi udział w konkursie, organizowanie spotkań online, odwiedzanie placówek biorących udział w konkursie, przygotowywanie niezbędnych dokumentów,
  • dbanie o poprawność merytorycznych działań realizowanych przez Dział Społeczności Uczących Się w zakresie nauk ścisłych. Między innymi poprzez opracowywanie materiałów merytorycznych do nowych scenariuszy, konsultowanie treści przygotowanych przez współpracowników, prowadzenie szkoleń i warsztatów z zakresu STEAM,
  • prowadzenie działań edukacyjnych stacjonarnie oraz online w ramach programów realizowanych przez Dział Społeczności Uczących Się,
  • pozyskiwanie i koordynacja pracą wykonawców zewnętrznych w zakresie powierzonych działań,
  • realizacja budżetu w ramach koordynowanych działaniach zgodnie z zasadami Prawa Zamówień Publicznych (w tym przygotowywanie i realizacja wniosków zakupowych),
  • pozyskiwanie danych służących raportowaniu i archiwizowanie dokumentacji powierzonych działań, zgodnie z zasadami Centrum Nauki Kopernik.

Czego od Ciebie oczekujemy

  • Wykształcenie wyższe w zakresie fizyki lub nauk pokrewnych (na poziomie minimum inżyniera),
  • umiejętności ciekawego i zrozumiałego przekazywania wiedzy odbiorcom w różnym wieku,
  • min. 3 lata doświadczenia w zakresie popularyzacji nauki w obszarze fizyki lub nauk pokrewnych,
  • bardzo dobrej organizacji pracy własnej,
  • nieprzeciętna wiedza z zakresu fizyki,
  • doświadczenie w koordynacji projektów,
  • gotowość do podróży służbowych,
  • znajomości języka angielskiego na poziomie min. B1,
  • znajomość środowisk edukacyjnych,
  • komunikatywność oraz umiejętność współpracy w zespole,
  • odpowiedzialność i inicjatywa w podejmowaniu działań,
  • zaświadczenie o niekaralności.

Oferujemy

  • Umowa o pracę
  • Możliwość pracy hybrydowej
  • Prywatna opieka medyczna
  • Dofinansowanie do karty sportowej
  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji
  • Dofinansowanie do wypoczynku
  • Świadczenia świąteczne
  • System premiowy
  • Dostęp do platform rozwojowych
  • Dostęp do kafeterii benefitowej
  • Vouchery do Kopernika
  • Inspirujące i profesjonalne środowisko pracy
  • Doskonała lokalizacja biura

  • Praca mazowieckie
  • mazowieckie - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 631
    18 246