Starszy Specjalista ds. BHP, PPOŻ i OŚ - rekrutacja online
  • Piła
Piła, Piła, wielkopolskie, Polska
HRK S.A.
23. 5. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska pracy

Dla naszego klienta międzynarodowej firmy produkcyjnej z zakładem zlokalizowanym w Ujściu pod Piłą z uwagi na nowe inwestycje i rozbudowę obszaru BHP, poszukujemy doświadczonej osoby w obszarze BHP, PPOŻ i OŚ która obejmie stanowisko

Starszy Specjalista ds. BHP, PPOŻ i OŚMiejsce pracy: Piła

Główne zadania:

  • Realizowanie zadań służby BHP wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów, (m. in. nadzór i kontrola nad przestrzeganiem przepisów i zasad BHP w zakładzie, okresowe analizy stanu bezpieczeństwa i higieny pracy, ocena ryzyka zawodowego)
  • Realizacja zadań w zakresie obszaru prewencji pożarowej (m. in. nadzór nad konserwacją, przeglądem systemów PPOŻ i ratowniczych)
  • Współtworzenie odpowiednich standardów i procedur BHP, PPOŻ i ochrony środowiska oraz ich wdrażanie i dostosowywanie do warunków funkcjonujących w organizacji
  • Zapewnienie wsparcia merytorycznego w zakresie BHP, PPOŻ oraz ochronie środowiska
  • Proponowanie i wdrażanie rozwiązań mających na celu podniesienie bezpieczeństwa pracy
  • Prowadzenie szkoleń wstępnych i okresowych w zakresie bhp i ppoż oraz prowadzenie szkoleń i promowanie inicjatyw z zakresu ochrony środowiska
  • Bieżący monitoring ilości wytwarzanych odpadów
  • Udział w sporządzaniu i rozliczaniu opłat związanych z ochroną środowiska
  • Prowadzenie dokumentacji z zakresu ewidencji odpadów
  • Sporządzanie i przedkładanie sprawozdań do Wód Polskich
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi w zakresie BHP, PPOŻ i ochrony środowiska
  • Reprezentowanie organizacji podczas kontroli oraz audytów zewnętrznych w zakresie BHP PPOŻ i ochrony środowiska
  • Uczestnictwo w projektach inwestycyjnych, udział w odbiorach technicznych z zakresu ochrony środowiska, BHP i PPOŻ,
  • Wykonywanie wszystkich niezbędnych raportów BHP, PPOŻ, OŚ wynikających z przepisów prawa, wytycznych grupy oraz wymogów spółki
  • Prowadzenie działań w zakresie obniżania wpływu działalności biznesowej na środowisko
  • Kontakt z centralą oraz innymi zakładami w grupie w celu wymiany doświadczeń i dobrych praktyk
  • Osoba raportuje do Dyrektora Operacyjnego

Wymagania:

  • Kilkuletnie doświadczenie w obszarze BHP, PPOŻ, OŚ w firmie produkcyjnej
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe lub studia podyplomowe w zakresie BHP
  • Uprawnienia Inspektora Ochrony PPOŻ
  • Znajomość obowiązujących przepisów prawa z zakresu BHP
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (kontakty z centralą i innymi zakładami w grupie)

Klient oferuje:

  • Odpowiedzialną pracę w nowoczesnej firmie wchodzącej w skład międzynarodowej grupy
  • Stabilne zatrudnienie i dobre warunki pracy (umowa o pracę na pełen etat + atrakcyjne wynagrodzenie + opieka medyczna, ubezpieczenie na życie)

  • Praca Piła
  • Piła - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 073
    17 509