Starsza Specjalistka / Starszy Specjalista ds. Zapewnienia Jakości (walidacja i kwalifikacja systemów i urządzeń)
  • Sieradz
Sieradz, Sieradz, łódzkie, Polska
POLPHARMA S.A.
7. 6. 2024
Informacje o stanowisku

Twoje obowiązki:

  • Nadzorowanie procesami jakościowymi w zakresie kwalifikacji obiektów, urządzeń i systemów oraz walidacji procesu na zgodność z obowiązującymi aktualnymi regulacjami prawnymi.
  • Monitorowanie regulacji prawnych z zakresu cGxP (Dobrej Praktyki Wytwarzania, Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej , inne ), w zakresie pełnionych obowiązków.
  • Udział w testach kwalifikacyjnych i walidacyjnych (SIA, DQ, FAT, SAT, IQ, OQ, PQ)
  • Ocenianie i opiniowanie dokumentacji dostarczanej przez podmioty zewnętrzne (np.: dostawcy urządzeń, systemów, materiałów produkcyjnych, firmy konsultingowe)
  • Tworzenie i zarządzanie dokumentacją walidacyjną i kwalifikacyjną (URS, analizy, plany, harmonogramy, protokoły, procedury testowe raporty, itp.)
  • Udziałem w projektach dotyczących procesów jakościowych
  • Prowadzeniem komunikacji z klientami w zakresie zagadnień jakościowych (kwalifikacji i walidacja procesu oraz powiązanych CAPA.
  • Opiniowanie zmian w zakresie walidacji, kwalifikacji, Specyfikacji wymagań użytkownika.
  • Przygotowanie i prowadzenie wewnętrznych szkoleń GMP
  • Prowadzenie audytów wewnętrznych i zewnętrznych
  • Wdrażanie nowych wytycznych GMP oraz dobrych praktyk w obszarach produkcyjnych
  • Współuczestnictwo w przygotowaniu obszarów produkcyjnych, magazynowych do inspekcji i audytów
  • Wsparcie innych obszarów firmy w realizacji zadań i projektach
  • Reprezentowanie firmy podczas inspekcji i audytów korporacyjnych oraz klienckich- prezentuje dokumentację systemową

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (biologia, chemia, biotechnologia, farmacja lub powiązane kierunki techniczne)
  • Doświadczenie zawodowe w firmie farmaceutycznej w zakresie realizacji procesów walidacyjnych i kwalifikacyjnych,
  • Znajomość prawa farmaceutycznego, Dobra Praktyka Dystrybucyjna oraz Dobra Praktyka Wytwarzania w zakresie wytwarzania produktów leczniczych niesterylnych
  • Znajomość systemów skomputeryzowanych
  • Umiejętność interpretowania i wdrażania przepisów prawa do organizacji firmy
  • Znajomość technologie wytwarzania produktów farmaceutycznych oraz systemów wspierających
  • Znajomość systemu zarządzania jakością
  • Dobra znajomość języka angielskiego (słownictwo specjalistyczne);
  • Umiejętność komunikowania się i podejmowania decyzji

Oferujemy:

  • Umowa o pracę
  • Prywatna opieka medyczna
  • Ubezpieczenie na życie
  • Karta Multisport
  • Szkolenia i rozwój kompetencji zawodowych
  • Paczki świąteczne dla dzieci
  • Jeden dodatkowy dzień wolny
  • Program emerytalny

  • Praca Sieradz
  • Sieradz - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 956
    15 055