Starsza specjalistka / Starszy specjalista ds. rozliczeń podatkowych
  • Jaworzno
Jaworzno, Jaworzno, śląskie, Polska
ICB Pharma Sp.j.
31. 5. 2024

Twój zakres obowiązków

  • Przygotowywanie danych, sporządzanie raportów JPK oraz informacji podsumowujących VAT.
  • Kompletowanie dokumentów niezbędnych dla rozliczenia WDT, eksport, import.
  • Sporządzanie kalkulacji dla celów podatku dochodowego PIT/CIT oraz rozliczenia składki zdrowotnej wspólników spółki jawnej.
  • Analiza transakcji pod kątem obowiązku poboru podatku u źródła (WHT) - sporządzanie deklaracji CIT-10Z, IFT-1R i IFT-2R.
  • Nadzór nad koniecznością wprowadzenia ewidencji akcyzowej wyrobów.
  • Kontakt z urzędem celnym w sprawie naliczenia/korekty obciążeń podatkowo-celnych.
  • Rozliczanie delegacji służbowych pracowników zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi.
  • Identyfikacja schematów podatkowych dla celów raportowania MDR.
  • Weryfikacja poprawności księgowania dokumentów pod kątem podatkowym.
  • Bieżące wsparcie merytoryczne zespołu księgowego i działów sprzedaży w zakresie podatku dochodowego i VAT.
  • Czynny udział w tworzeniu polityk, procedur, wdrożeń i usprawnień procesów z punktu widzenia wymogów podatkowych.
  • Monitorowanie zmian przepisów podatkowych, interpretowanie ich wpływu na działalność firmy i zapewnienie zgodności z aktualnymi przepisami.
  • Bliska współpraca z główną księgową.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe z obszarów ekonomii, rachunkowości, podatków lub podyplomowe studia podatkowe.
  • Minimum 3 lata doświadczenia w obszarze podatków.
  • Praktyczna znajomość zagadnień z zakresu przepisów podatkowych (PIT/CIT w tym WHT, VAT, PCC, podatek od nieruchomości, MDR).
  • Znajomość podstaw rachunkowości oraz praktyczna umiejętność księgowania zdarzeń gospodarczych.
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel.
  • Umiejętności analitycznego myślenia.
  • Komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole.
  • Otwartość, inicjatywa i chęć poszukiwania nowych rozwiązań.
  • Doświadczenie zdobyte w firmach produkcyjno-handlowych o dużym udziale sprzedaży zagranicznej.
  • Doświadczenie w procedurach podatkowych.
  • Znajomość obsługi programów finansowo-księgowych (znajomość Comarch ERP będzie dodatkowym atutem).

To oferujemy

  • Pracę w stabilnej firmie, o ugruntowanej pozycji na rynku międzynarodowym
  • Umowę o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do wykonywanej pracy i posiadanych umiejętności
  • Pakiet benefitów: dofinansowanie nauki języków obcych, prywatną opiekę medyczną, dodatkowe świadczenia socjalne
  • Pracę w zgranych, wielodyscyplinarnych zespołach

  • Praca Jaworzno
  • Specjalista ds. Sprzedaży Jaworzno
  • Specjalista ds. Zakupów Jaworzno
  • Specjalista ds. marketingu Jaworzno
  • Specjalista ds. ofertowania Jaworzno
  • Specjalista ds. Zarządzania Jaworzno
  • Specjalista ds. Eksportu Jaworzno
  • Specjalista ds. transportu Jaworzno
  • Specjalista ds. HR Jaworzno
  • Specjalista ds. finansów Jaworzno
  • Specjalista ds. reklamy Jaworzno
  • Jaworzno - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 147
    15 080