Specjalista / Specjalistka ds. finansowych
  • Poznań, Grunwald
wielkopolskie, Poznań, Grunwald, wielkopolskie, Polska
Webmetric Sp. z o.o.
11. 6. 2024
Informacje o stanowisku

O nas

Jesteśmy Webmetric, poznańską agencją zajmującą się User Experience (UX), User Interface (UI) oraz marketingiem internetowym (SEM/SEO).

Poprzez nasze autorskie połączenie cyfrowych obszarów tworzymy najważniejsze kompetencje dla biznesu. Nasi klienci dzięki współpracy z nami identyfikują i odpowiadają na problemy oraz potrzeby użytkowników swoich produktów cyfrowych, zwiększają rozpoznawalność marki oraz sprzedaż.

Mierzymy wysoko — aspirujemy do zostania TOP1 agencji interaktywnych w Polsce. Nie zrobimy tego jednak sami, dlatego do naszego zespołu szukamy osoby, która wspomoże zarząd w działaniach operacyjnych, pomysłowej i kreatywnej, nie bojącej się nowych wyzwań.

Twój zakres obowiązków

  • Obsługa ERP Optima, m.in.:

    • wprowadzanie wyciągów bankowych i rozliczanie wpłat z dokumentami,
    • wystawianie oraz wysyłanie faktur bieżących (pro-formy, zaliczkowe, końcowe, korekty) oraz duplikatów
    • wystawianie i wysyłanie faktur cyklicznych klientom,
    • wprowadzanie danych nowych kontrahentów i aktualizacja danych obecnych,
    • rozliczanie wpłat od klientów

  • Obsługa konta bankowego m.in.:

    • opłacanie faktur i wynagrodzeń,
    • opłacanie składek PPK,
    • doładowania wirtualnych portfeli (usługi SaaS),
    • pobieranie i konwersja wyciągów,
    • opłacanie comiesięczne ZUS, PIT, CIT i kwartalnie VAT,
    • uzupełnianie faktur kosztowych zgodnie z obciążeniami rachunków,
    • przygotowywanie raportów dotyczących płynności finansowej oraz krótkoterminowych zobowiązań i należności
    • obsługa płatności walutowych oraz zarządzanie przelewami w systemie finansowym oraz w bankowości elektronicznej
    • przygotowywanie innych analiz handlowych na potrzeby spółki

  • Korespondencja oraz miękka windykacja:

    • prowadzenie korespondencji z kontrahentami,
    • prowadzenie korespondencji z innymi pracownikami oraz współpracownikami,
    • prowadzenie korespondencji z biurem rachunkowym,
    • wysyłanie ponagleń oraz wezwań o zapłatę (cykliczne akcje windykacyjne),
    • kontakt telefoniczny z klientami w sprawie płatności, wyjaśnianie niejasności

  • Pozostałe:

    • aktualizacja danych finansowych w wewnętrznych dokumentach,
    • zbieranie i raportowanie KPI finansowych
    • wypełnianie wniosków PFRON online Wn-D wraz z załącznikami INF-D-P i INF-o-PP.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, finanse-rachunkowość) - warunek absolutnie konieczny
  • Znajomość programu księgowego Comarch ERP Optima
  • Podstawowa znajomość przepisów dotyczących prawa pracy (wynagrodzenia) oraz kodeksu cywilnego.
  • Umiejętność analitycznego myślenia i szybkiego rozwiązywania problemów
  • Samodzielność i odpowiedzialność w realizacji powierzonych celów
  • Umiejętność ustalania priorytetów i organizacji pracy
  • Umiejętność pracy w zespole oraz pod presją czasu

To oferujemy

  • Wynagrodzenie: stała podstawa + premia uznaniowa uzależnione od posiadanych kwalifikacji i doświadczenia
  • Narzędzia niezbędne do wykonywania pracy
  • Pracę przy ciekawych i różnorodnych projektach w dynamicznie rozwijającej się firmie
  • Przyjazną atmosferę w otwartym i kreatywnym zespole

  • Praca wielkopolskie
  • wielkopolskie - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    95 687
    16 851