Specjalista ds. Kooperacji z Przewoźnikami FTL
  • Poznań
Poznań, Poznań, Greater Poland Voivodeship, Polska
XPO Logistics
10. 10. 2024

Miejsce pracy: Poznań

Twój zakres obowiązków

  • Aktywne pozyskiwanie przewoźników na potrzeby spedycji (FTL, LTL i inne według potrzeb)
  • Negocjowanie oraz zawieranie umów z przewoźnikami
  • Budowanie i aktualizacja bazy przewoźników (stawki, zasoby, preferowane kierunki)
  • Analiza rentowności współpracy z przewoźnikami i podejmowanie działań adekwatnych do wyników analiz
  • Ofertowanie przewoźników na potrzeby bieżących zleceń spedycyjnych (spot)
  • Wsparcie dla spedycji w optymalizacji przepływów i poszukiwania rozwiązań dla Klientów

Podział czasu pracy

  • 20% Analiza zasobów
  • 70% Pozyskiwanie przewoźników
  • 10% Administracja

Nasze wymagania

  • Doświadczenie w zakresie kontraktowania przewoźników dla spedycji (wiedza z zakresu konstruowania umów)
  • Praktyczna znajomość branży transportowej w Polsce
  • Umiejętność negocjacji
  • Samodzielność oraz bardzo dobra organizacji pracy własnej

To oferujemy

  • Premia uzależniona od indywidualnych wyników (ponad zdefiniowane widełki wynagrodzenia zasadniczego)
  • Prywatna opieka medyczna
  • Ubezpieczenie na życie z dodatkowymi opcjami
  • Dofinansowanie nauki, szkoleń i kursów
  • Dostęp do międzynarodowej bazy szkoleń / warsztatów / treningów
  • Dofinansowanie do posiłków
  • Dofinansowanie zajęć sportowych
  • Spotkania integracyjne
  • Dodatkowe świadczenia socjalne (wypoczynek, kultura)
  • Pracowniczy program kapitałowy (PPK)
  • Możliwość dodatkowego wynagrodzenia w przypadku polecenia do pracy znajomych Pracę w fajnym Zespole lubiących się ludzi
  • Brak dress code’u

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • spotkania integracyjne
  • siłownia w biurze
  • służbowy telefon do użytku prywatnego
  • komputer do użytku prywatnego
  • program emerytalny
  • brak dress code’u
  • kawa / herbata
  • parking dla pracowników
  • strefa relaksu
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • bony żywieniowe
  • dofinansowanie biletów do kina, teatru
  • dofinansowanie wypoczynku
  • dofinansowanie wakacji dzieci
  • świętowanie urodzin
  • program rekomendacji pracowników
  • możliwość uzyskania uprawnień

WE ARE SAFE I RESPECTFUL I ENTREPRENEURIAL I INNOVATIVE I INCLUSIVE

XPO to wiodący dostawca usług transportowych, operujący w 20 krajach, 771 lokalizacjach, zatrudniający ponad 40 000 pracowników. Siedziba firmy XPO znajduje się w Greenwich, Connecticut, w USA, a centrala europejska w Lyonie, we Francji.

XPO zatrudnia w Europie ponad 13 000 pracowników, działających w 14 krajach, 195 lokalizacjach, i zarządzających flotą ponad 7000 pojazdów ciężarowych.

Sieć LTL w Europie stanowi 100 lokalizacji, zapewniając obsługę ponad 10 000 ładunków paletowych dziennie w obrocie międzynarodowym i 60 000 w obrocie krajowym. Z kolei usługi FTL w Europie, realizują ponad 250 000 transportów miesięcznie, krajowych i międzynarodowych. Za operacjami XPO stoi cyfrowa platforma XPO Connect, uruchomiona w Europie w 2019 roku, z której korzysta 18 000 klientów XPO i ponad 90 000 niezależnych dostawców usług transportowych (przewoźników).

XPO w Europie oferuje następujące rozwiązania dla swoich obecnych i przyszłych Klientów: transport drobnicowy (LTL, Less-than-Truckload), transport całopojazdowy (FTL, Full Truckload), transport Ostatniej Mili (Last Mile), zarządzanie transportem (Managed Transportation), transport globalny – morski i powietrzny (Global Forwarding), transport intermodalny, obsługę logistyczną dużych wydarzeń (np. Tour de France). XPO jest w Europie liderem innowacyjnych rozwiązań w obszarze spedycji całopojozdajowej i ładunków częściowych, będąc największym brokerem usług transportowych w Europie Zachodniej. XPO może się pochwalić pierwszą pozycją we Francji i Hiszpanii na rynku usług całopojazdowych, pierwszą pozycją na rynku usług częściowych, oraz największą siecią własną w Europie.

Siedziba XPO Transport Solutions Poland mieści się w Zielonej Górze. Przychody ze sprzedaży Spółki XPO Transport Solutions Poland w roku 2021 wyniosły ponad 320 000 000 zł, a w roku 2022 już ponad 400 000 000 zł, co potwierdza dynamiczny rozwój, znakomitą kondycję finansową i doskonałe perspektywy rozwoju dla partnerów XPO Transport Solutions Poland w Polsce i w Europie.

XPO Transport Solutions Poland zatrudnia w Polsce niespełna 100 osób w czterech lokalizacjach. Operacje flotą własną stanowią w Polsce niewielką część działalności, dominującą jest świadczenie usług spedycji w transporcie z udziałem ponad 250 przewoźników kontraktowych i wykorzystaniem parku 400 własnych naczep. Silna flota kontraktowa i rozwinięta flota rynkowa, to aktualnie największe atuty XPO w Polsce, które pozwalają zaoferować klientom XPO w całej Europe najwyższej jakości usługi i konkurencyjne stawki. Klienci XPO w Polsce to naturalnie największy zasób i potencjał do dalszego rozwoju spółki. XPO Transport Solutions Poland świadczy usługi dla branż: motoryzacyjnej, e-commerce, odzieżowej, elektronicznej, dóbr szybko-rotujących, przemysłu lekkiego.

Przed wysłaniem aplikacji koniecznie proszę przeczytać poniższe oświadczenie -wysłanie aplikacji jest równoznaczne z akceptacją jej założeń.Informujemy, że Administratorem danych osobowych zawartych w przesłanych przez Pana-Panią dokumentach aplikacyjnych jest spółka XPO Transport Solutions Poland sp. Z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Chemiczna 5.Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego, w ramach którego przesyła Pan/Pani dokumenty aplikacyjne, w tym weryfikacji Pana/Pani kompetencji. Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 22 (1) kodeksu pracy oraz art. 6 ust. 1 pkt c) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: „Rozporządzenie”).Pana/Pani dane osobowe, pod warunkiem wyrażenia takiej zgody, będą przetwarzane także w celu prowadzenia procesów rekrutacyjnych w przyszłości. Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie zgody, o której mowa w art. 6 ust. 1 pkt a) Rozporządzenia oraz art. 23 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych.Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści Pana/Pani danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.Podanie danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do wzięcia udziału w procesie rekrutacji.Pana/Pani dane będą przechowywane przez okres 24 miesięcy od zakończenia procesu rekrutacyjnego.Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych - lub innego organu uprawnionego w świetle przepisów prawa do nadzorowania przestrzegania przepisów z zakresu danych osobowych.Nadto, w przypadku wyrażenia takiej woli, w dokumentach aplikacyjnych prosimy o dopisanie następujących klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez XPO Transport Solutions Poland z siedzibą w Zielonej Górze w celach związanych z rekrutacjami prowadzonymi w przyszłości.”

  • Praca Poznań
  • Specjalista ds. telekomunikacji Poznań
  • Specjalista ds. PR Poznań
  • Specjalista ds. ofertowania Poznań
  • Specjalista ds. Zarządzania Poznań
  • Specjalista ds. Eksportu Poznań
  • Specjalista ds. transportu Poznań
  • Specjalista ds. HR Poznań
  • Specjalista ds. turystyki Poznań
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Poznań
  • Specjalista ds. Sprzedaży Poznań
  • Poznań - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 851
    19 087