Specjalista ds. celnych
  • Wrocław
Wrocław, Wrocław, Województwo dolnośląskie, Polska
RAWLPLUG
6. 6. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska:

  • przygotowywanie i kontrola wszystkich niezbędnych dokumentów do realizacji odprawy celnej,
  • dokonywanie odpraw celnych we wszystkich procedurach celnych, w tym z zastosowaniem procedur uproszczonych,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi w celu uzyskania certyfikatów dla produktów, formularzy odpraw celnych etc.,
  • ustalanie taryfikacji celnej nowych produktów,
  • kontrola aktualności stawek celnych w systemach wewnętrznych,
  • współpraca z agencjami celnymi oraz reprezentowanie organizacji w kontaktach z organami celno-skarbowymi oraz innymi organami administracji państwowej,
  • monitoring i kontrola rozliczeń należności celno-podatkowych,
  • opracowywanie niezbędnej dokumentacji,
  • sporządzanie deklaracji Intrastat.

Wymagania:

  • 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku (preferowane na zakładzie produkcyjnym),
  • wpis na listę agentów celnych - mile widziany,
  • znajomość WinSAD oraz swobodne poruszanie się w platformie PUESC,
  • znajomość prawa celnego, Unijnego Kodeksu Celnego i zasad obrotu wewnątrzwspólnotowego,
  • znajomość procedur uproszczonych,
  • znajomość aplikacji MS Office (Word, Excel),
  • samodzielność w działaniu, orientacja na realizację powierzonych zadań;
  • umiejętność pracy pod presją czasu oraz w trybie wielozadaniowym;
  • bardzo dobra organizacja pracy, , samodzielność i dokładność w działaniu;
  • umiejętność pracy w zespole,
  • komunikatywność,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

Oferujemy:

  • pracę na samodzielnym stanowisku z możliwością rozwoju i realizowania własnych pomysłów;
  • stabilne zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się Grupie - umowa o pracę;
  • przejrzysty system wynagradzania (stała pensja i premia zadaniowa);
  • zdobycie doświadczenia w organizacji będącej światowym liderem branży;
  • plan wdrożenia, który będzie dostosowany do Twojego doświadczenia i umiejętności;
  • 5 dniowy tydzień pracy – poniedziałek – piątek w godz. 8:00 – 16:00;
  • prywatną opiekę medyczną, kartę Multisport, ubezpieczenie grupowe;
  • wspólne uczestniczenie w akcjach sportowych (piłka nożna, koszykówka, biegi długodystansowe, rajdy rowerowe), a także eventach integracyjnych;
  • parking samochodowy i rowerowy dla pracowników.

  • Praca Wrocław
  • Specjalista ds. Sprzedaży Wrocław
  • Specjalista ds. Zakupów Wrocław
  • Specjalista ds. marketingu Wrocław
  • Specjalista ds. ofertowania Wrocław
  • Specjalista ds. Zarządzania Wrocław
  • Specjalista ds. Eksportu Wrocław
  • Specjalista ds. transportu Wrocław
  • Specjalista ds. HR Wrocław
  • Specjalista ds. turystyki Wrocław
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Wrocław
  • Wrocław - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    95 687
    16 851