SAMODZIELNY KSIĘGOWY (K/M)
  • Nowa Sól
Nowa Sól, Nowa Sól, lubuskie, Polska
AUDIT HR Sp. z o.o.
12. 6. 2024

AUDIT HR Sp. z o.o. poszukuje Kandydata na stanowisko SAMODZIELNY KSIĘGOWY (K/M)

Obowiązki

  • Kontrola obiegu i weryfikacja dokumentów księgowych pod względem formalnym i rachunkowym
  • Dekretacja i wprowadzanie dokumentów zakupowych do systemu księgowego
  • Ewidencja, dekretacja dokumentów oraz wprowadzanie do systemu księgowego dokumentów kasowych oraz bankowych
  • Dokonywanie niezbędnych uzgodnień księgowych
  • Przygotowywanie oraz kontrola rozliczeń międzyokresowych
  • Terminowe i prawidłowe prowadzenie ewidencji księgowej
  • Przygotowywanie cotygodniowych przelewów bankowych oraz zestawień płatności
  • Kontrolowanie terminowości rozliczeń finansowych
  • Przygotowywanie i sporządzanie deklaracji podatkowych – JPK, VAT UE
  • Przygotowywanie i sporządzanie deklaracji GUS
  • Potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami
  • Rozliczanie kontrahentów w systemie księgowym
  • Prowadzenie kartotek kontrahentów
  • Cykliczne uzgadnianie ewidencji z kontami księgi głównej
  • Współpraca z pozostałymi działami w firmie w zakresie rozliczeń finansowych
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi
  • Wsparcie w tworzeniu miesięcznych oraz rocznych sprawozdań finansowych
  • Wsparcie w przygotowaniu do badania sprawozdania finansowego
  • Przygotowywanie raportów dla przełożonego i Zarządu firmy
  • Przestrzeganie przepisów prawa

Wymagania

  • Minimum 5 lat doświadczenia na stanowisku samodzielnej księgowej/specjalisty
  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie finansów, rachunkowości lub pokrewne
  • Dogłębna znajomość polskiego prawa podatkowego, polskich zasad rachunkowości i wymagań ustawowych
  • Doświadczenie w sporządzaniu analiz finansowych
  • Silne umiejętności w obszarze MS Excel
  • Dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca rozumienie oraz pracę w międzynarodowym środowisku
  • Doświadczenie w pracy z systemem ERP (mile widziany SAP)
  • Zdolność do ustalania priorytetów
  • Wysoki stopień inicjatywy i samodzielności

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Pakiet benefitów
  • Możliwość rozwoju

  • Praca Nowa Sól
  • Księgowy Nowa Sól
  • Księgowa Nowa Sól
  • Nowa Sól - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    95 687
    16 851