Radca prawny
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
Służba Cywilna
27. 3. 2024
Informacje o stanowisku

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów-kandydatek na stanowisko:

w Wydziale Prawno-Procesowym, Departament Prawny

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Wykonuje obsługę prawną Ministra Infrastruktury oraz Ministerstwa Infrastruktury w zakresie obsługiwanych działów administracji rządowej, w tym poprzez sporządzanie opinii prawnych, udzielanie porad i konsultacji prawnych oraz wykonywanie doradztwa prawnego w zakresie stosowania prawa i orzecznictwa;
  • Opiniuje zagadnienia prawne w celu przygotowania projektów aktów normatywnych i innych dokumentów rządowych Ministra Infrastruktury (legislacja wewnętrzna) oraz w celu opracowania stanowiska Ministra Infrastruktury w odniesieniu do projektów aktów normatywnych i innych dokumentów rządowych przygotowanych przez inne resorty (legislacja zewnętrzna);
  • Zastępuje Skarb Państwa reprezentowany przez Ministra Infrastruktury lub Ministerstwo Infrastruktury oraz zastępuje organ administracji publicznej - Ministra Infrastruktury, w postępowaniach przed sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym, sądami administracyjnymi, w tym Naczelnym Sądem Administracyjnym, Trybunałem Konstytucyjnym, organami administracji publicznej i organami egzekucyjnymi;
  • Opracowuje opinie, wyjaśnienia i interpretacje w zakresie obowiązującego prawa;
  • Opiniuje projekty decyzji administracyjnych i projekty innych rozstrzygnięć w postępowaniu administracyjnym lub poza administracyjnym pod względem formalnoprawnym;
  • Opiniuje projekty umów i porozumień, których stroną jest Minister Infrastruktury lub Ministerstwo Infrastruktury, pod względem formalnoprawnym;
  • Opiniuje dokumenty w sprawach notyfikacji i wezwań na arbitraż inwestycyjny wnoszonych na podstawie międzynarodowych umów o wzajemnej ochronie i popieraniu inwestycji (tzw. umowy BIT), w których stroną pozwaną jest Rzeczypospolita Polska reprezentowana przez Ministra Infrastruktury;
  • Śledzi na bieżąco zmiany w stanie prawnym, w tym orzecznictwa sądów powszechnych, Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego oraz sądów administracyjnych.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: wyższe na kierunku prawo
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w zakresie świadczenia pomocy / obsługi prawnej lub w tworzeniu aktów normatywnych
  • Wpis na listę radców prawnych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Znajomość przepisów prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa karnego, prawa pracy, przepisów dotyczących finansów publicznych, przepisów prawa z zakresu działów administracji rządowej
  • Znajomość zasad techniki prawodawczej
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (nadmiarowych, nie związanych z wymaganiami i dokumentami określonymi w ogłoszeniu) przekazanych do celów naboru
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego - np. kopie świadectw pracy, zaświadczeń o zatrudnieniu, opisów stanowisk, zakresów czynności lub kopie innych zaświadczeń (należy potwierdzić zamknięty okres i obszar tematyczny doświadczenia zawodowego)
  • Kopie dokumentów potwierdzających wpis na listę radców prawnych
  • Oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł, nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/był współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

Termin i miejsce składania dokumentów:

  • Dokumenty należy złożyć do: 2024-04-07
  • Decyduje data:wpływu oferty do urzędu
  • Miejsce składania dokumentów:

    Ministerstwo Infrastruktury

    ul. Chałubińskiego 4/6; 00-928 Warszawa

    Dokumenty, z dopiskiem na kopercie i w liście motywacyjnym „Oferta pracy DP-42/24", należy przesłać lub złożyć w siedzibie MI w Kancelarii Głównej w godzinach 9:30 – 16:00

Warunki pracy

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:

• węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)

• wejście do budynków przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością

• szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością

• windy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością

• brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnością na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:

- praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

- zagrożenie korupcją

- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.

- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

Informacja o metodach naboru:

• weryfikacja formalna nadesłanych ofert

• możliwość przeprowadzenia testu wiedzy merytorycznej

• rozmowa kwalifikacyjna (możliwość przeprowadzenia rozmowy przez MS Teams lub inny darmowy komunikator

możliwy do zainstalowania na telefonie)

Nie rozpatrujemy ofert, które zostały dostarczone po terminie.

UWAGA Jeśli planujesz wysłać aplikację w formie papierowej, zadbaj o to, aby wpłynęła do nas w wyznaczonym

terminie. Liczy się data wpływu do urzędu.

Ministerstwo zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z kandydatami, których oferty spełniają wymagania formalne.

Wzór wymaganych oświadczeń jest dostępny na stronie internetowej:

  • Praca Warszawa
  • Radca prawny Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    113 581
    19 190