Programista C C++
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, Mazowieckie, Polska
Atende Industries
23. 5. 2024

Atende Industries zajmuje się rozwojem technologii dla Przemysłu 4.0, w tym chmury dla przemysłowego Internetu Rzeczy, której podstawą jest autorska baza danych typu NoSQL. Pierwszym sektorem, w którym wdrażane są rozwiązania Atende Industries jest nowoczesna energetyka (Smart Grid). Stworzony przez Atende Industries system redGrid wykorzystywany jest w Energa-Operator w największym w Polsce projekcie AMI do zarządzania ponad dwoma milionami inteligentnych liczników energii elektrycznej. Ze względu na rozwój energetyki rozproszonej i obywatelskiej Atende Industries rozwija platformę chmurową besmart.energy służącą do zarządzania mikrosieciami i klastrami energii. Pracujemy również nad autorską platformą besmart.vision , służącą do zarządzania robotami współpracującymi (cobotami), dla nowoczesnych zakładów produkcyjnych. W związku z rozwojem naszego Działu Rozwiązań Smart Grid poszukujemy osób na stanowisko:

Programista C/C++

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za rozwój i utrzymanie największego w Polsce systemu akwizycji danych pomiarowych z inteligentnych liczników energii elektrycznej.

Osoba zatrudniona będzie odpowiedzialna za tworzenie i rozwój oprogramowania w języku C++ związanego z dwukierunkową komunikacją z infrastrukturą pomiarową – licznikami energii elektrycznej, koncentratorami danych, oraz modemami do komunikacji zdalnej.

Twoje zadania:

  • tworzenie oprogramowania odpowiedzialnego za dwukierunkową komunikację z infrastrukturą pomiarową,
  • realizacja zagadnień dotyczących bezpieczeństwa komunikacji urządzeń, zarządzania hasłami i kluczami kryptograficznymi,
  • modyfikacja i rozbudowa systemu akwizycji danych z liczników energii elektrycznej w zakresie:
  • a) o implementacji sterowników do nowych typów liczników,
  • b) o modularyzacji wybranych elementów systemu,
  • c) o bieżącej analizy problemów dot. komunikacji z licznikami oraz proponowanie modyfikacji systemu.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne lub kierunki ścisłe (np. informatyka, matematyka, fizyka),
  • minimum 3 lata doświadczenia w komercyjnym tworzeniu oprogramowania w językach C/C++,
  • bardzo dobra umiejętność programowania w języku C++,
  • dobra znajomość systemu GNU/Linux (w tym GCC, G++, GIT, SVN),
  • bardzo dobra znajomość zagadnień sieciowych (w tym znajomość protokołów TCP/IP, HTTP),
  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na rozumienie dokumentacji technicznej,
  • kreatywność, otwartość i zdolność szybkiego uczenia, samodzielność w pracy, umiejętność prowadzenia konstruktywnego dialogu.

Mile widziane:

  • umiejętność praktycznego posługiwania się zagadnieniami z zakresu dekompozycji, algorytmiki, optymalizacji,
  • znajomość języków Python, Bash, Perl,
  • znajomość technik kryptograficznych oraz zasad bezpiecznego przekazywania informacji,
  • znajomość standardów DLMS/COSEM.

Wykorzystywane technologie:

  • Java,
  • Java EE (EJB3.0, Servlets, JPA, JDBC, WebServices),
  • JBoss,
  • PostgreSQL,
  • Oracle Exadata,
  • Oracle Weblogic,

W codziennej pracy wykorzystujemy:

  • Jira,
  • Confluence,
  • Git,
  • Redmine,
  • Enterprise Architect,
  • Jenkins,
  • Grafana,
  • Slack.

Oferujemy:

  • wsparcie bardziej doświadczonych współpracowników (dokładna analiza proponowanego kodu wraz z rekomendacjami zmian, wsparcie merytoryczne, mentoring)
  • wpływ na realizację projektu od momentu koncepcji do powstania finalnego rozwiązania,
  • elastyczne godziny pracy,
  • długofalową współpracę i możliwość wyboru formy zatrudnienia,
  • pakiet benefitów zawierających, m.in. prywatną opiekę medyczną (Medicover), dofinansowaną kartę MultiSport oraz zajęcia językowe,
  • parking dla rowerów oraz samochodów (możliwość wynajęcia miejsca postojowego na parkingu strzeżonym),
  • budżet szkoleniowy,
  • samochód elektryczny BMWi3 do użytku pracowników,
  • brak dress code,
  • program poleceń pracowniczych,
  • przyjazną atmosferę i wygodne warunki pracy :)

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

  • Praca Warszawa
  • Programista Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 073
    17 509