MŁODSZY KOORDYNATOR RODZINNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ (DS. 130.21.2024)
  • Katowice
Katowice, Wita Stwosza 7, 40-040 Katowice, powiat: m. Katowice, woj: śląskie
MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W KATOWICACH
11. 5. 2024
od 4 700 PLN (Wynagrodzenie brutto)
Informacje o stanowisku

- Więcej informacji na stronie: http://www.mops.katowice.pl
- Informacja o naborze DS. 130.21.2024
- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach
poszukuje kandydatów na stanowisko MŁODSZEGO KOORDYNATORA RODZINNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ w Zespole ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej ul. Wita Stwosza 7 (praca w systemie zadaniowego czasu pracy)
- 1 etat, zatrudnienie na czas określony w związku z długotrwałą nieobecnością stale zatrudnionego pracownika (zastępstwo), przewidywane zatrudnienie od marca do września 2024.
- Podstawowe zadania:
1) udzielanie pomocy rodzinom zastępczym w realizacji zadań wynikających z pieczy zastępczej;
2) przygotowanie, we współpracy z asystentem rodziny i rodziną zastępczą planu pomocy dziecku;
3) pomoc rodzinom zastępczym oraz prowadzącym rodzinne domy dziecka w nawiązaniu wzajemnego kontaktu;
4) zapewnianie rodzinom zastępczym dostępu do specjalistycznej pomocy dla dzieci, w tym psychologicznej, reedukacyjnej i rehabilitacyjnej;
5) zgłaszanie do ośrodków adopcyjnych informacji o dzieciach z uregulowaną sytuacją prawną, w celu poszukiwania dla nich rodzin przysposabiających;
6) udzielanie wsparcia pełnoletnim wychowankom rodzinnych form pieczy zastępczej;
7) przedstawianie corocznego sprawozdania z efektów pracy.
- Kandydatom oferujemy:
1) możliwość nabycia doświadczenia zawodowego,
2) rozwój osobisty i zawodowy,
3) nieodpłatny udział w szkoleniach,
4) udział w superwizjach oraz wsparcie zespołu,
5) możliwość uzyskania dofinansowania do podyplomowych studiów kierunkowych,
6) pakiet świadczeń socjalnych,
7) dodatkowe wynagrodzenie roczne.
8) Wynagrodzenie zasadnicze od 4700 zł plus dodatek stażowy od 5% do 20 %
- Praca w systemie zadaniowego czasu pracy. Praca po 8-godzin dziennie w przedziale 7:30-20:30 (w zależności od potrzeb).

Inne wymagania
WYMAGANIA NIEZBĘDNE:
Koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej może być osoba, która:
1) posiada:
a) wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lub
b) wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku, uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauko rodzinie, resocjalizacji lub kursem kwalifikacyjnym z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz co najmniej roczne doświadczenie w pracy z dzieckiem i rodziną lub co najmniej roczne doświadczenie jako rodzina zastępcza lub prowadzący rodzinny dom dziecka;
2) nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona;
3) wypełnia obowiązek alimentacyjny - w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego;
4) nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
5)nie figuruje w bazie danych Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym;
6) daje rękojmię należytej realizacji zadań koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej.
WYMAGANIA DODATKOWE:
Posiadanie co najmniej rocznego stażu pracy w komórkach lub jednostkach zajmujących się pomocą społeczną
UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWE :
1) Bardzo dobra znajomość ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej
2) Znajomość ustawy o pomocy społecznej
3) Znajomość KPA
4) Umiejętność wyciągania wniosków na podstawie analizy dokumentów
5) Umiejętność czytania ze zrozumieniem przepisów prawnych
6) Umiejętność obsługi urządzeń biurowych
PREDYSPOZYCJE OSOBOWOŚCIOWE : Samodzielność, dokładność, umiejętność dobrej organizacji pracy, umiejętność pracy w zespole oraz pod presją czasu, umiejętność przekazywania informacji w sposób prosty i zrozumiały dla klientów, wysoka kultura osobista

Rodzaj zatrudnienia
Umowa o pracę w zastępstwie

System wynagradzania
Czasowy ze stawką miesięczną

Zmianowosc
jedna zmiana

Wyksztalcenia
wyższe (w tym licencjat)

  • Praca Katowice
  • Specjalista ds. telekomunikacji Katowice
  • Specjalista ds. PR Katowice
  • Specjalista ds. Sprzedaży Katowice
  • Specjalista ds. Zakupów Katowice
  • Specjalista ds. marketingu Katowice
  • Specjalista ds. ofertowania Katowice
  • Specjalista ds. Zarządzania Katowice
  • Specjalista ds. Eksportu Katowice
  • Specjalista ds. transportu Katowice
  • Specjalista ds. HR Katowice
  • Katowice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    52 730
    11 328