Kierownik w Departamencie Finansowo-Księgowym (Sekcja Księgowości i Płatności)
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
26. 4. 2024

PARP działa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, podnoszenia kwalifikacji kadr i kształtowania przyjaznego otoczenia biznesowego. Dzięki wsparciu Agencji firmy rozwijają działalność eksportową, wzorniczą, badawczo-rozwojową i wykorzystują w produkcji innowacje i nowoczesne technologie. Oferta PARP pozwala na kompleksową realizację projektów - od koncepcji po komercjalizację.

Główne zadania:

  • Nadzór nad pracą księgowych oraz nad osób wykonujących płatności w Sekcji Księgowości
  • Nadzorowanie prawidłowości ewidencji księgowej
  • Akceptacja dokumentów w systemie finansowo-księgowym
  • Bieżąca weryfikacja i analiza sald oraz zapisów na kontach księgowych
  • Dokonywanie wstępnej kontroli finansowej w oparciu o upoważnienie oraz przydzielony przez Głównego Księgowego zakres
  • Badanie kompletności oraz formalno-rachunkowej rzetelności i prawidłowości dokumentów dotyczących operacji finansowych i gospodarczych, prawidłowości finansowania tych operacji w ramach planu finansowego Agencji
  • Nadzór nad sporządzaniem deklaracji podatkowych
  • Nadzór nad sporządzaniem sprawozdania finansowego
  • Bieżąca współpraca z kontrolami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz z Biegłym Rewidentem
  • Uczestnictwo w spotkaniach wewnętrznych i zewnętrznych dotyczących zakresu księgowości
  • Delegowanie zadań oraz ich planowanie w celu bieżącej i terminowej obsługi procesów
  • Zgłaszanie propozycji modyfikacji systemu finansowo-księgowego, procedur oraz innych dokumentów wewnętrznych

Oczekujemy (wymagania konieczne):

  • Wykształcenie wyższe w obszarze rachunkowości, finansów, ekonomii
  • Minimum 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze księgowości prowadzonej w oparciu o ustawę o rachunkowości
  • Minimum 2 lata na stanowisku kierowniczym
  • Wiedza z obszaru:

    • rachunkowości finansowej i zarządczej
    • planowania i budżetowania w jednostkach sektora publicznego
    • przepisów prawa podatkowego
    • rozliczania projektów finansowanych ze środków UE

  • Biegła znajomość ustawy o finansach publicznych; o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych
  • Biegła znajomość rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych, w sprawie sprawozdawczości budżetowej, w sprawie sprawozdawczości budżetowej w układzie zadaniowym
  • Dobra znajomość ustawy o rachunkowości oraz przepisów podatkowych z zakresu VAT, CIT
  • Umiejętność pracy pod presją czasu oraz w sytuacjach stresowych;
  • Dobra organizacja pracy własnej oraz umiejętność nadzorowania kilkunastoosobowego zespołu

Dodatkowo (wymagania pożądane):

  • Podstawowa znajomość prawa zamówień publicznych
  • Doświadczenie zawodowe w rozliczaniu projektów finansowanych ze środków UE lub z innych środków pomocowych
  • Umiejętność pracy w systemach informatycznych

Oferujemy:

  • umowę o pracę;
  • premię regulaminową;
  • prywatną opiekę medyczną;
  • grupowe ubezpieczenie na życie;
  • szkolenia;
  • atrakcyjną lokalizację;
  • wydarzenia integracyjne;
  • programy socjalne.

  • Praca Warszawa
  • Pośrednik finansowy Warszawa
  • Doradca finansowy Warszawa
  • Analityk finansowy Warszawa
  • Dyrektor finansowy Warszawa
  • Kierownik Warszawa
  • Pracownicy uczelni w Polsce Warszawa
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami Warszawa
  • Doradca podatkowy w Polsce Warszawa
  • Kierownik działu personalnego Warszawa
  • Technik żywienia i gospodarstwa domowego Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    115 408
    18 570