Kierownik Działu BHP i Ochrony Środowiska
  • Bielsko-Biała
Bielsko-Biała, Bielsko-Biała, Śląskie, Polska
BULTEN POLSKA S.A.
7. 6. 2024
Informacje o stanowisku

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • Dokonywanie analiz stanu bezpieczeństwa i higieny pracy zawierających propozycje przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych mających na celu zapobieganie zagrożeniom życia i zdrowia pracowników oraz poprawę warunków pracy,
  • Udział w opracowywaniu wewnętrznych zarządzeń, regulaminów i instrukcji ogólnych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz w ustalaniu zadań osób kierujących pracownikami w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • Udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz w opracowywaniu wniosków wynikających z badania przyczyn i okoliczności tych wypadków oraz zachorowań na choroby zawodowe, a także kontrola realizacji tych wniosków,
  • Prowadzenie rejestrów, kompletowanie i przechowywanie dokumentów dotyczących wypadków przy pracy, stwierdzonych chorób zawodowych i podejrzeń o takie choroby, a także przechowywanie wyników badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy,
  • Nadzór nad stosowaniem przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie,
  • Dokonywanie oceny ryzyka zawodowego, które wiąże się z wykonywaną pracą na poszczególnych stanowiskach pracy w zakładzie,
  • Organizacja i realizacja szkoleń z zakresu bhp,
  • Pozostałe zadania właściwe dla służb BHP w zakładzie pracy zgodnie z z § 2. 1.Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • Ciągłe podnoszenie świadomości i budowanie kultury BHP wśród pracowników
  • Nadzorowanie prac związanych z tworzeniem dokumentacji zgodnie z ISO14001 oraz ISO 45001.
  • Raportowanie do Zarządu Bulten Polska oraz VP Environment, Health & Safety,
  • Współpraca z jednostkami grupy Międzynarodowej,
  • Nadzór nad prawidłowością funkcjonowania zakładu od strony Ochrony środowiska i BHP,
  • Zapewnienie, dążenie do zgodności funkcjonowania zakładu z aktami prawnymi.

WYMAGANIA:
  • Wykształcenie wyższe – kierunek lub specjalność w zakresie BHP oraz ochrony środowiska,
  • Minimum 2 letnie doświadczenie w zarządzanie BHP/OS,
  • Co najmniej 5 letnie doświadczenie pracy w służbie bhp i w dziale Ochrony środowiska,
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym,
  • Uprawnienia inspektora PPOŻ.

Mile widziane

  • Znajomość zagadnień z zakresu syst. zarządzania IATF 16 949, FMEA, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001.

OFERUJEMY:
  • stabilną pracę w międzynarodowej firmie,
  • umowę o pracę,
  • bardzo dobre wynagrodzenie,
  • bogaty pakiet socjalny: wczasy pod gruszą, dodatkowe ubezpieczenie emerytalne (PPE) płatne przez pracodawcę, dofinansowanie do ubezpieczenia medycznego i karty multisport, dopłata do biletów zwiazanych z dojazdem do pracy, grupowe ubezpieczenie, posiłek w zakładowej stółówce płatny przez pracodawcę,
  • szkolenia na koszt pracodawcy,
  • przyjazną atmosferę w pracy,
  • miejsce pracy Bielsko-Biała

  • Praca Bielsko-Biała
  • Specjalista ds. BHP i ochrony środowiska Bielsko-Biała
  • Technik ochrony środowiska Bielsko-Biała
  • Kierownik działu personalnego Bielsko-Biała
  • Pracownik ochrony Bielsko-Biała
  • Kierownik Bielsko-Biała
  • Specjalista ds. ochrony danych Bielsko-Biała
  • Specjalista ds. ochrony zdrowia Bielsko-Biała
  • Specjalista ds. kadr i płac Bielsko-Biała
  • Specjalista ds. badań i rozwoju Bielsko-Biała
  • Specjalista ds. analizy i statystyki Bielsko-Biała
  • Bielsko-Biała - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    82 870
    15 696