Inżynier Data Center
  • Łódź
Łódź, Łódź, Łódzkie, Polska
Rossmann
23. 5. 2024

Zależy nam na nawiązaniu współpracy z doświadczonym inżynierem do wewnętrznej Sekcji Infrastruktury i Rozwiązań Chmurowych. Osoba, która dołączy do zespołu, wesprze obszar zarządzania infrastrukturą On-prem pod względem wiedzy z zakresu sieci LAN/SAN, systemów wirtualizacji. Będzie odpowiedzialna między innymi za kierunek rozwoju powierzonego obszaru.

Twój zakres obowiązków:

  • wsparcie operacyjne na poziomie 2/3 linii w obszarze infrastruktury on-premises,
  • realizacja zadań związanych z analizą i wdrażaniem aktualizacji i udoskonaleń działających już środowisk,
  • doraźna interwencja i wsparcie w rozwiązywaniu krytycznych problemów w obszarze infrastruktury on-premise oraz optymalizacja dotychczasowej infrastruktury,
  • przeprowadzanie analizy i optymalizacji sieci data center,
  • obsługa narzędzi monitorujących, np. Zabbix, Grafana,
  • analiza danych dotyczących wydajności, dostępności i bezpieczeństwa systemu, oraz podejmowanie działań naprawczych,
  • konfiguracja środowisk w sposób zautomatyzowany, aby uniknąć błędów ludzkich podczas wdrażania,
  • wdrażanie najlepszych praktyk związanych z bezpieczeństwem, takich jak uwierzytelnianie, autoryzacja, szyfrowanie i monitoring zagrożeń,
  • współpraca z zespołem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w celu zidentyfikowania i rozwiązania luk w bezpieczeństwie,
  • rozwiązywanie problemów związanych z konfiguracją i infrastrukturą,
  • współudział w testowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań, dbałość o poprawność działania w różnych środowiskach,
  • tworzenie i utrzymywanie dokumentacji dotyczącej architektury infrastruktury, procesów wdrożeniowych i konfiguracji,
  • uczestnictwo w procesach szkoleniowych i mentorstwo, aby podnosić umiejętności zespołów i wprowadzać nowe technologie,
  • opieka nad fizycznym sprzętem w serwerowniach (serwis, asysta, wymiana, nadzór itp,),
  • śledzenie nowych trendów technologicznych oraz wdrażanie nowych rozwiązań w celu poprawy efektywności działania.

Nasze wymagania:

  • dobra znajomość środowiska wirtualizacji VMware (konfiguracja, monitoring),
  • konfiguracja przełączników SAN (Brocade), LAN (Cisco ACI),
  • znajomość konfiguracji, zarządzania macierzy dyskowych,
  • znajomość języków skryptowych Bash, Python, Ansible, PowerShell,
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego w mowie oraz piśmie,
  • praktyczna znajomość narzędzi CI/CD (GitHub, Azure DevOps),
  • przynajmniej dwuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • znajomość systemów operacyjnych Windows/Linux.

Mile widziane :

  • znajomość Terraform i podjeścia Infrastructure as code (IaC) – Terraform,
  • znajomość systemów CMDB,
  • certyfikat Cisco CCNA,
  • znajomość systemów ticketowych,
  • znajomość Confluence,
  • certyfikaty potwierdzające twoje umiejętności,
  • umiejętność tworzenia architektury rozwiązań z uwzględnieniem wysokiej dostępności, wydajności oraz skalowania.

To oferujemy:

  • umowę o pracę,
  • możliwość hybrydowej w wymiarze 2:3 (3 dni w biurze),
  • możliwość skorzystania z pakietu 50% kosztów uzyskania przychodu,
  • możliwość uczestnictwa w konferencjach Tribes,
  • przestrzeń do eksperymentowania,
  • współpracę opartą na wartościach. Wspieramy atmosferę pracy opartą na szacunku, zaufaniu i współpracy. Promujemy innowacyjność, kreatywność i odpowiedzialność,
  • możliwości rozwoju - wierzymy w nieustanne doskonalenie i chcemy pomagać naszym pracownikom w rozwoju potencjału (oferujemy szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, warsztaty, szkolenia e-learningowe, programy rozwojowe, oraz możliwość uczestniczenia w rekrutacjach wewnętrznych),
  • przyjazną atmosferę, zarówno w pracy jak i w Game Room,
  • catering w biurze,
  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych.

Benefity:

  • Czerwona Linia
  • Klub zwierzaka
  • Szkolenia I rozwój zawodowy
  • Pakiet socjalny, Pakiet sportowy
  • Dofinasowanie wakacji, kolonie dla dzieci
  • Prywatna opieka medyczna
  • Nurkowanie, jazda konna, taniec, warsztaty

Proces rekrutacji:

1. Przesłanie i analiza CV

2. Telefoniczna rozmowa wstępna

3. Spotkanie techniczne w aplikacji MS Teams

4. Decyzja

  • Praca Łódź
  • Inżynier Łódź
  • Inżynier oprogramowania Łódź
  • Łódź - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 073
    17 509