Funkcja ds. przyznawania i wypłat zasiłków
  • Zabrze
Zabrze, Zabrze, śląskie, Polska
ZUS
29. 5. 2024

3346456

Obowiązki

Cel istnienia funkcji

Zapewnia opracowanie decyzji dotyczących przyznania świadczeń pieniężnych w razie choroby i macierzyństwa z ubezpieczenia chorobowego i świadczeń z tytułu choroby z ubezpieczenia wypadkowego oraz zasiłków pogrzebowych, wypłacanych przez Zakład, z wyjątkiem zasiłków pogrzebowych należących do właściwości WRUM, a w Oddziale zapewnia także przygotowanie dokumentacji do wypłaty świadczeń.

Wymagania

Wymagania formalna określone dla stanowiska pracy

Niezbędne:

  • wykształcenie średnie

Mile widziane:

  • wykształcenie wyższe (ekonomia, rachunkowość, administracja, ubezpieczenia społeczne)
  • minimum 6 miesięcy pracy związanej z obsługą finansową

Wymagania dodatkowe:

  • podstawowa znajomość ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa
  • podstawowa znajomość ustawy o świadczeniach przysługujących z ubezpieczenia społecznego z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych
  • podstawowa znajomość ustawy o emeryturach i rentach w zakresie uprawnień do zasiłku pogrzebowego
  • podstawowa znajomość ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, wymagana umiejętność obsługi pakietu MS Office

Jeśli posiadasz poniższe kompetencje:

  • komunikatywność, nastawienie na współpracę
  • umiejętność rozwiązywania problemów
  • umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych

to zapraszamy do aplikowania/przesyłania dokumentów przez formularz aplikacyjny (Aplikuj na dole oferty)

Wymagane dokumenty:

  • CV
  • list motywacyjny ze wskazaniem nazwy komórki organizacyjnej oraz stanowiska, o jakie ubiega się kandydat
  • skany dokumentów potwierdzających wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Dodatkowe informacje:

  • proces rekrutacji obejmować będzie rozmowę kwalifikacyjną oraz test/sprawdzenie wiedzy niezbędnej na oferowanym stanowisku, w zakresie podanym w ogłoszeniu
  • skontaktujemy się wyłącznie z kandydatami spełniającymi wymagania formalne
  • oferty niekompletne, niepodpisane, przesłane po terminie nie będą rozpatrywane