Analityk ds. ulg i umorzeń
  • Zabrze
Zabrze, Zabrze, śląskie, Polska
ZUS
2. 5. 2024

3345417

Obowiązki

Cel istnienia stanowiska:

osoba zatrudniona na powyższym stanowisku zapewnia realizację zadań z zakresu udzielania ulg lub umarzania należności z tytułu składek, kosztów egzekucyjnych, należności cywilnoprawnych, nienależnie pobranych świadczeń, bezpodstawnie podstawnie pobranych świadczeń oraz ulg w postępowaniach egzekucyjnych.

Wymagania

Wymagania formalne określone dla stanowiska pracy:

Niezbędne:

  • wykształcenie średnie

Mile widziane:

  • wykształcenie wyższe ( nauki społeczne, gospodarka, prawo, ekonomia, administracja)
  • minimum 1 rok pracy związanej z ubezpieczeniami społecznymi

Wymagania dodatkowe

  • znajomość Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych,
  • podstawowa znajomość Ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji,
  • podstawowa znajomość przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego,
  • umiejętność obsługi programów pakietu MS Office.

Jeśli jesteś osobą:

  • komunikatywną, lubiącą współpracę,
  • posiadasz umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych,

to zachęcamy do składania dokumentów.

Wymagane dokumenty:

  • CV,
  • list motywacyjny,
  • skan dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie.