Funkcja ds. konta ubezpieczonego ZWOLEŃ
  • Zwoleń
Zwoleń, Zwoleń, mazowieckie, Polska
ZUS
17. 5. 2024

3346248

Obowiązki

Zadania:

Osoba zatrudniona na stanowisku ds. konta ubezpieczonego będzie odpowiedzialna m.in. za:

- obsługę spraw i reklamacji zgłoszonych przez ubezpieczonych, dotyczących informowania o stanie konta ubezpieczonego w ZUS oraz członkostwa w OFE,

- prowadzenie akt ubezpieczonego,

- porządkowanie danych na kontach ubezpieczonych, w tym dokonywanie korekt dokumentów ubezpieczeniowych,

- ewidencjonowanie wpłat przekazanych do ZUS przez instytucje finansowe prowadzące Indywidualne Konta Emerytalne lub zarządzającego Pracowniczymi Programami Emerytalnymi,

- obsługę noty przypisu składek i odsetek w zakresie przekazywania składek i odsetek do OFE,

- obsługę spraw podziału i wypłaty środków z subkonta,

- obsługę spraw związanych z przenoszeniem praw emerytalnych urzędników Wspólnot,

- rozcalanie kont ubezpieczonych,

- prowadzenie postępowań wyjaśniających błędy w dokumentach ubezpieczeniowych oraz odpowiada za brak lub niezidentyfikowanie dokumentów zgłoszeniowych i raportów imiennych ubezpieczonych (w tym za opracowywanie korespondencji w takich sprawach),

- sporządzanie dokumenty ubezpieczeniowe z urzędu,

- scalanie kont ubezpieczonych,

- zatwierdzanie reklamacji, korekt dokumentów ubezpieczeniowych i dokumentów z urzędu, spraw związanych z wypłatą środków z subkonta.

Wymagania

Wymagania niezbędne:

- wykształcenie średnie

Wymagania mile widziane:

- minimum 1 rok doświadczenia w pracy z ubezpieczeniami społecznymi

- wykształcenie wyższe (nauki społeczne, administracja, gospodarka, prawo)

Wymagania dodatkowe:

- podstawowa znajomość ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych

- podstawowa znajomość kodeksu postępowania administracyjnego

- umiejętność obsługi pakietu Office

-orientacja na cel

-orientacja na jakość

-komunikacja

- współpraca

Wymagane dokumenty:

- CV

- list motywacyjny z zaznaczeniem stanowiska, o które kandydat się ubiega

- kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie

Dokumenty należy przesłać poprzez formularz aplikacyjny wybierając Aplikuj (na dole oferty).

Jeżeli nie chcesz, abyśmy przetwarzali dodatkowe dane o Tobie, nie umieszczaj ich w swoich dokumentach.

Jednocześnie informujemy, że klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych kandydata w procesie rekrutacji dostępna jest na stronie głównej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (www.zus.pl) w zakładce Praca w ZUS.

Za datę złożenia dokumentów przyjmuje się datę wpływu aplikacji w systemie.

Oferujemy

Oferujemy:

- zatrudnienie w stabilnej firmie

- rozwój zawodowy

- bogaty program szkoleń, w tym możliwość dofinansowania studiów

- świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, w tym dopłatę do wypoczynku i zajęć sportowych

- atrakcyjne pakiety ubezpieczeń zdrowotnych oraz na życie w PZU lub WARTA

Proces rekrutacji obejmować będzie:

- ocenę formalną dokumentów kandydatów,

- sprawdzenie wiedzy niezbędnej na oferowanym stanowisku, w zakresie podanym w ogłoszeniu,

- rozmowę kwalifikacyjną.

Dodatkowe informacje:

- poszukujemy 1 kandydata,

- umowa na 3 miesięczny okres próbny,

- skontaktujemy się z osobami, które spełniają wymagania formalne drogą mailową lub telefoniczną,

- nadesłanych dokumentów nie zwracamy,

- dokumenty niekompletne lub nadesłane po terminie nie będą rozpatrywane,

- do składnia ofert zachęcamy osoby z niepełnosprawnościami.

Miejsce wykonywania pracy:

Inspektorat ZUS w Zwoleniu

26-700 Zwoleń, ul. Bogusza 20

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest pracodawcą przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami. Stwarza pracownikom optymalne środowisko pracy, uwzględniając ich potrzeby. Istnieje możliwość dostosowania stanowiska pracy i jego wyposażenia do indywidualnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wyposażenie stanowiska pracy:

- sprzęt komputerowy

- sprzęt biurowy

Warunki wykonywania pracy:

- spełniają warunki określone wymogami bhp i ppoż.,

- polegają na obsłudze komputera powyżej 4 godzin na dobę,

- konieczność poruszania się po całym obiekcie,

- konieczność odbywania podróży służbowych (w przypadku szkoleń organizowanych poza miejscem pracy),

- budynek 2 - piętrowy,

- stanowisko pracy zlokalizowane w pomieszczeniach biurowych na 1piętrze,

- przy wejściu do budynku jest pochylnia,

- drzwi przy wejściu do budynku otwierają się automatycznie,

- w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do budynku znajdują się miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: Zus/Praca

  • Praca Zwoleń
  • Zwoleń - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    119 135
    19 322