Dyrektor Domu Pomocy Społecznej - nabór
  • Warsaw
Warszawa, Warsaw, Masovian Voivodeship, Polska
Dom Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie
13. 3. 2024
Informacje o stanowisku

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • kierowanie Domem Pomocy Społecznej zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz ustaleniami umowy z m.st. Warszawa na realizację zadania publicznego oraz reprezentowanie na zewnątrz,
  • wykonywanie obowiązków pracodawcy, zapewnienie i utrzymanie sprawnego funkcjonowania poszczególnych komórek organizacyjnych DPS i nadzór nad bieżącym wykonywaniem należących do nich zadań w szczególności zapewnienie przebywającym w DPS mieszkańcom prawidłowych warunków socjalno-bytowych, opiekuńczych i kulturalno-oświatowych, na poziomie obowiązujących standardów,
  • prowadzanie lub koordynacja prac nad pozyskiwaniem funduszy i realizacją projektów finansowanych ze środków zewnętrznych,
  • prawidłowe i rzetelne sporządzanie wymaganej sprawozdawczości,
  • składanie oświadczeń woli w sprawach majątkowych dotyczących działalności DPS i realizacji umowy z m.st. Warszawa,
  • przestrzeganie dyscypliny finansowej i budżetowej w zakresie środków finansowych przekazywanych w celu realizacji zadań DPS,
  • stała współpraca z Warszawskim Centrum Pomocy Rodzinie i innymi instytucjami i organami w zakresie realizacji zadań DPS,
  • stała współpraca z organami Statutowymi Towarzystwa.

WYMAGANIA:
  • obywatelstwo polskie;
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
  • niekaralność prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, oraz niekaralność karą zakazu pełnienia funkcji kierowniczych związanych z dysponowaniem środkami publicznymi;
  • wykształcenie wyższe magisterskie w rozumieniu przepisów o ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce;
  • co najmniej 5-letni staż pracy, w tym, co najmniej 3- letni w pomocy społecznej;
  • specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej w rozumieniu art. 122 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 901 ze zm.);
  • znajomość obowiązujących regulacji prawnych w szczególności: w zakresie pomocy społecznej, ochrony zdrowia psychicznego, postępowania administracyjnego, kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, przepisów prawa pracy i przepisów dotyczących finansów;
  • doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym, pożądane kierowanie jednostką organizacyjną pomocy społecznej;
  • znajomość zasad finasowania i zarządzania budżetem organizacji poza rządowej – pożytku publicznego;
  • wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, kreatywność i dyspozycyjność;
  • brak przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia pracy na oferowanym stanowisku.

OFERUJEMY:
  • stałą i stabilną pracę

  • Praca Warszawa
  • Dyrektor Warszawa
  • Gospodarz domu Warszawa
  • Dyrektor handlowy Warszawa
  • Dyrektor finansowy Warszawa
  • Dyrektor szkoły Warszawa
  • Dyrektor artystyczny Warszawa
  • Dyrektor kreatywny Warszawa
  • Pomoc dentystyczna Warszawa
  • Pomoc domowa Warszawa
  • Pomoc kuchenna Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    117 494
    18 963