Zastępca Głównej Księgowej (m/f)
  • Rybnik
Rybnik, Rybnik, śląskie, Polska
Grafton Recruitment Sp. z o.o.
13. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska pracy

Mamy przyjemność współpracować z międzynarodową firmą specjalizującą się w produkcji oraz dystrybucji wysokiej jakości komponentów stosowanych szeroko w przemyśle.

W związku z rozwojem struktury organizacyjnej firmy, poszukujemy osoby na nowo tworzone stanowisko: Zastępcy Głównej Księgowej.

Zakres zadań:

  • kreowanie oraz realizowanie strategii księgowej, podatkowej oraz finansowej w ramach grupy spółek,
  • bieżące wsparcie Głównej księgowej w realizacji obowiązków operacyjnych i zarządczych,
  • pomoc merytoryczna oraz monitorowanie zadań zespołu księgowego,
  • odpowiedzialność za księgowanie listy płac oraz pozostałych dokumentów księgowych.
  • weryfikowanie transakcji zakupu i sprzedaży pod względem łańcucha dostaw w zakresie podatku VAT, CIT,
  • przygotowywanie deklaracji podatkowych (PIT, VAT oraz CIT),
  • aktywne uczestniczenie w procesach związanych z zamknięciami okresów rozliczeniowych oraz sprawozdawczości finansowej,
  • uzgadnianie należności i zobowiązań finansowych (faktoring, kredyty, pożyczki, leasingi),
  • analizowanie pakietów konsolidacyjnych,
  • sprawozdawczość GUS,
  • weryfikowanie danych, sporządzanie raportów oraz analiz.

Wymagania:

  • min. 4 - letnie doświadczenie zawodowe w obszarze księgowości, zdobyte bezpośrednio w środowiskach firm produkcyjnych lub biurach rachunkowych, które obsługiwały firmy produkcyjne,
  • biegła znajomość pełnej księgowości oraz regulacji podatkowych,
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excela i Worda),
  • znajomość programu Comarch ERP XL, będzie dodatkowym atutem,
  • umiejętności interpersonalne, organizacyjne, analityczne,
  • samodzielność działania, umiejętność podejmowania decyzji, proaktywna postawa, rzetelność oraz terminowość.

Korzyści:

  • możliwość rozwoju zawodowego w prężnie działającej firmie na rynku międzynarodowym,
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • konkurencyjne wynagrodzenie,
  • pakiet benefitów: dofinansowanie do karty sportowej, pakiet medyczny, ubezpieczenie grupowe oraz pakiety rodzinne na korzystnych warunkach,
  • dostęp do pracy w systemie hybrydowym.

  • Praca Rybnik
  • Rybnik - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    109 035
    19 836