Zastępca głównej księgowej/głównego księgowego
  • Rybnik
Rybnik, Rybnik, śląskie, Polska
Grafton Recruitment Sp. z o.o.
6. 6. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska pracy

Zakres obowiązków:

  • współtworzenie oraz realizowanie strategii w obszarze księgowym, podatkowym oraz finansowym,
  • bieżące wsparcie Głównej księgowej/Głównego księgowego w realizacji zadań,
  • wspieranie w koordynacji pracy zespołu, monitowanie zadań, pomoc merytoryczna,
  • księgowanie listy płac oraz dokumentów (faktury sprzedażowe, zakupowe, kosztowe; export oraz import towarów i usług),
  • analizowanie transakcji zakupu i sprzedaży pod względem łańcucha dostaw w zakresie podatku VAT, CIT,
  • sporządzanie uzgodnień dla spółek powiązanych,
  • uzgadnianie sald księgi głównej z dziennikami pomocniczymi,
  • tworzenie deklaracji podatkowych (PIT, VAT oraz CIT),
  • aktywne uczestniczenie w procesach związanych z zamknięciami okresów rozliczeniowych oraz sprawozdawczości finansowej,
  • uzgadnianie należności i zobowiązań finansowych (faktoring, kredyty, pożyczki, leasingi),
  • weryfikowanie pakietów konsolidacyjnych,
  • sprawozdawczość GUS,
  • weryfikowanie danych, sporządzanie raportów oraz analiz,
  • współpraca z pozostałymi działami w ramach organizacji, kontakt z instytucjami zewnętrznymi.

Wymagania:

  • min. 4 - letnie doświadczenie zawodowe w obszarze księgowości, zdobyte bezpośrednio w środowiskach firm produkcyjnych lub biurach rachunkowych, które obsługiwały firmy produkcyjne,
  • biegła znajomość pełnej księgowości, regulacji podatkowych,
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excela i Worda),
  • znajomość programu Comarch ERP XL, będzie dodatkowym atutem,
  • umiejętności interpersonalne, organizacyjne, analityczne,
  • samodzielność działania, umiejętność podejmowania decyzji, proaktywna postawa, rzetelność oraz terminowość.

Korzyści:

  • możliwość rozwoju zawodowego w prężnie działającej firmie na rynku międzynarodowym,
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • konkurencyjne wynagrodzenie,
  • pakiet benefitów: dofinansowanie do karty sportowej, pakiet medyczny, ubezpieczenie grupowe oraz pakiety rodzinne na korzystnych warunkach,
  • dostęp do okolicznościowej pracy zdalnej.

  • Praca Rybnik
  • Rybnik - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    95 687
    16 851