ZASTĘPCA GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO
  • Pabianice
Pabianice, Warzywna 6, 95-200 Pabianice, powiat: pabianicki, woj: łódzkie
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
22. 10. 2024
od 4 600 PLN (Wynagrodzenie brutto)
Informacje o stanowisku

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku urzędniczym:
1) organizacja, koordynacja i kontrola pracy działu księgowości;
2) działanie zgodnie z ustawą o rachunkowości oraz innymi przepisami prawa;
3) przygotowanie i wykonywanie dyspozycji wydatków środków pieniężnych;
4) współpraca z komórkami organizacyjnymi Zakładu w zakresie nadzorowanej działalności oraz kontroli realizacji podjętych przedsięwzięć;
5) przygotowywanie projektów aktów wewnętrznych wydawanych przez Dyrektora, dotyczących kwestii finansowych w szczególności instrukcji obiegu dokumentów finansowo-księgowych;
6) wykonywanie kontroli wewnętrznej w zakresie spraw finansowych w poszczególnych komórkach organizacyjnych;
7) nadzór i prowadzenie księgowości oraz sporządzanie sprawozdań finansowych w myśl obowiązujących przepisów;
8) Sporządzanie sprawozdań kwartalnych, półrocznych, rocznych do Urzędu Miejskiego wraz z opisem;
9) opracowywanie analiz kosztów, stanu majątkowego i wyniku finansowego Zakładu wspólnie z Głównym Księgowym, współpraca z zastępcą Dyrektora ds. Zasobów Lokalowych i Obsługi Mieszkańców, zastępcą Dyrektora ds. Technicznych i Eksploatacji oraz z kierownikami poszczególnych komórek w sprawach finansowych i administracyjnych;
10)nadzór nad prawidłowym i sprawnym wykonywaniem obowiązków służbowych przez podległy personel;
11)nadzór nad przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa higieny pracy i ochrony przeciwpożarowej przez podległy personel;
12) zastępowanie Głównego Księgowego podczas jego nieobecności.
Zadania dodatkowe:
1) sporządzanie pism i odpowiadanie na korespondencję,
2) potwierdzanie i uzgadnianie sald wzajemnych rozrachunków dotyczących zakupu i sprzedaży.
Umowa o pracę na okres 6 miesięcy. Praca w godz. 7-15
OFERTA PRACY JEST RÓWNIEŻ DLA OSOBY Z ORZECZENIEM O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI.
Dokumenty do pobrania na potrzeby rekrutacji,
- na stronie Zakładu - https://bip.zgm.pabianice.pl/ Oferty pracy

Inne wymagania
Wykształcenie: wyższe - kierunek:/ekonomia/finanse/rachunkowość/zarządzanie/
Obsługa programów komputerowych: Office, Word, Excel,
Obsługa urządzeń technicznych: fax, ksero, skaner
Inne: - znajomość Ustawy o Rachunkowości;
- znajomość Ustawy o VAT;
- znajomość klasyfikacji budżetowej;
- znajomość zasad gospodarki finansowej jednostek budżetowych.
doświadczenie zawodowe:
- min. 2 lata doświadczenia na stanowisku księgowego
Staż pracy min. 3 lata

Rodzaj zatrudnienia
Umowa o pracę na czas określony

System wynagradzania
Czasowy ze stawką miesięczną

Zmianowosc
jedna zmiana

Wyksztalcenia
wyższe (w tym licencjat)

  • Praca Pabianice
  • Pabianice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    90 688
    16 406