WYCHOWAWCA W PLACÓWCE WSPARCIA DZIENNEGO O CHARAKTERZE OPIEKUŃCZYM
  • Bieruń
Bieruń, Jagiełły 1, 43-155 Bieruń, powiat: bieruńsko-lędziński, woj: śląskie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bieruniu
24. 8. 2024
od 4 800 PLN (Wynagrodzenie brutto)
Informacje o stanowisku

Ogólny zakres obowiązków:
- prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych, specjalistycznych i terapeutycznych oraz tematycznych dla dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym, posiadających problemy wychowawcze oraz inne dysfunkcje społeczne,
- współpraca z rodzicami i opiekunami prawnymi dzieci,
- współpraca z instytucjami (m.in. szkoła, placówki medyczne, kuratorzy sądowi i innymi placówkami wynikającymi z rozpoznanych problemów),
- planowanie i realizacja procesu wychowawczego wychowanka świetlicy,pomoc w nauce i odrabianiu zadań domowych, organizacja czasu wolnego, zabawy, zajęć sportowych i rozwój zainteresowań wychowanków świetlicy,
- prowadzenie wymaganej dokumentacji dotyczącej dzieci i funkcjonowania świetlicy, organizacja programów profilaktycznych,
- znajomość, przestrzeganie i stosowanie przepisów prawnych z zakresu powierzonych obowiązków,
- dbałość o zachowanie tajemnicy służbowej,
- na stanowisku obowiązuje znajomość ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
* Miejsce wykonywania pracy: MOPS w Bieruniu, ul. Wł. Jagiełły 1 . Placówka przy ul. Homera 34 w Bieruniu, Placówka przy ul. Wł. Jagiełły 1 w Bieruniu. Umowa na czas określony, usprawiedliwionej nieobecności w pracy zastępowanego pracownika.

Inne wymagania
Wymagania niezbędne do zajmowania stanowiska:
Wykształcenie wyższe:
a) na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo wychowawczą albo
b) na dowolnym kierunku, uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie lub resocjalizacji, albo
c) na dowolnym kierunku oraz przygotowanie pedagogiczne uprawniające do wykonywania zawodu nauczyciela.
Wykształcenie średnie lub średnie branżowe i co najmniej 3-letni udokumentowany staż pracy z dziećmi lub rodziną.
W placówce opiekuńczo-wychowawczej z dziećmi może pracować osoba, która:
- nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona;
- wypełnia obowiązek alimentacyjny - w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego;
- nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
- nie figuruje w bazie danych Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym.
Preferowane posiadanie przez kandydata orzeczenia/książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych.
Umiejętności:
- dobra organizacja pracy,
- umiejętność pracy w zespole,
- umiejętność współpracy i skuteczna komunikacja,
- kreatywność, inicjatywa, rzetelność i zaangażowanie.

Rodzaj zatrudnienia
Umowa o pracę w zastępstwie

System wynagradzania
Czasowy ze stawką miesięczną

Zmianowosc
inna

Wyksztalcenia
średnie ogólnokształcące

  • Praca Bieruń
  • Bieruń - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    110 929
    20 567