Wi-Fi Expert – Device (CPE) Engineer
  • Warsaw
Warszawa, Warsaw, Masovian Voivodeship, Polska
T-Mobile
1. 4. 2024

Miejsce pracy: Warszawa

Technologie, których używamy

Mile widziane

  • SQL
  • Linux

System operacyjny

  • Linux

O projekcie

Jesteśmy zespołem specjalistów odpowiedzialnych za wdrożenia oraz utrzymanie sprzętu aboneckiego CPE dedykowanego dla świadczonych przez T-Mobile Polska usług szerokopasmowgo dostępu do internetu.

Z nami poznasz jedną z największych struktur telekomunikacyjnych w Polsce. Dowiesz się jak działamy, w którym kierunku się rozwijamy, czy podążamy za światowymi trendami. Pod kierunkiem ekspertów będziesz mógł pogłębić swoją wiedzę urządzeniach dostępowych które znajdują się praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Będziesz brał udział we wdrożeniach najnowszej klasy urządzeń i usług dla naszych klientów oraz rozwiązywał ich problemy.

Twój zakres obowiązków

  • Udział we wdrożeniach nowych modeli urządzeń abonenckich CPE (routery Wi-Fi) w zakresie standardów Wi-Fi i Mesh
  • Wdrażanie nowych funkcjonalności oraz zmian w oprogramowaniu urządzeń
  • Analiza logów CLI i opiniowanie rozwiązań technicznych
  • Rozwiązywanie problemów związanych z Wi-Fi zgłaszanych przez użytkowników
  • Współpraca z dostawcami sprzętu w zakresie usuwania defektów SW/HW
  • Udział w testach akceptacyjnych

Nasze wymagania

  • Prakyczna znajomość standardów sieci bezprzewodowych Wi-Fi i Mesh
  • Praktyczna znajomość narzedzi typu Wireshark
  • Doświadczenie w zakresie wdrożeń i testowania urządzeń abonenckich CPE z Wi-Fi (routery Wi-Fi, extendery Wi-Fi Mesh, modemy DOCSIS​),
  • Podstawowa wiedza z zakresu technologii światłowodowej FTTx, Docsis, HFC, RFoG
  • Praktyczna umiejętność konfiguracji usług sieciowych na urządzeniach (np. NAT, Wi-Fi, VLAN, PPPoE, VPN, FWL, DHCP, DDNS)
  • Wiedza na temat zasad produkcji oprogramowania
  • Znajomość standardów sieci bezprzewodowych Wi-Fi
  • Szybkie przyswajanie wiedzy
  • Dyscyplina i samodzielność w działaniu
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (udział w cyklicznych międzynarodowych telekonferencjach, praca z dokumentacją techniczną)

  • Znajomość systemów Linux/Unix
  • Znajomość baz danych SQL
  • Znajomość platformy RDK-B
  • Znajomość metod zdalnego zarządzania urządzeniami opartymi na Technical Reports Broadband Forum (TR-69)

To oferujemy

  • Udział w najciekawszych projektach z obszaru FTTH i DOCSIS
  • Możliwości kreowania nowych produktów i rozwiązań
  • Współpracę z najlepszymi specjalistami CPE
  • Możliwość stałego rozwoju i poszerzania wiedzy
  • Samodzielną i odpowiedzialną pracę w zgranym zespole
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę B2B

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • służbowy telefon do użytku prywatnego
  • brak dress code’u
  • parking dla pracowników
  • program rekomendacji pracowników
  • inicjatywy dobroczynne

Etapy rekrutacji

  • Analiza CV
  • Spotkanie z Rekruterem
  • Spotkanie z Managerem
  • Witaj w T-Mobile :)

T-Mobile

Jesteśmy firmą technologiczną, a naszym celem jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla klientów indywidualnych i biznesowych.

W T-Mobile wszyscy żyjemy w świecie magenta! Kolor ten jest nam bliski, bo oznacza wiarę w powodzenie podejmowanych działań, pewność siebie i wytrzymałość. Właśnie tacy jesteśmy jako zespół.

W #MagentaTeam stawiamy na wymianę doświadczeń, zwinną pracę i szybko adaptujemy się do zmian! #MagentaTeam to jednak przede wszystkim mix różnych kompetencji i doświadczeń, osobowości, temperamentów i poglądów. Właśnie w tej różnorodności widzimy naszą największą siłę.

  • Praca Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    72 121
    13 678