Wewnętrzny Doradca w obszarze Podatków
  • Brzeg Dolny
Brzeg Dolny, Brzeg Dolny, dolnośląskie, Polska
Grupa Kapitałowa PCC
14. 8. 2024

wewnetrzny-doradca-w-obszarze-podatkow-3

Obowiązki

  • członek zespołu Działu Podatków odpowiedziany za prowadzenie projektów z zakresu obsługi spółek w Grupie PCC w obszarze podatkowym, w szczególności podatków pośrednich
  • sporządzanie zwięzłych i praktycznych opinii odnośnie skutków podatkowych analizowanych transakcji
  • udział merytoryczny w przygotowaniu rozliczeń podatkowych i deklaracji podatkowych, w szczególności w obszarze podatków pośrednich
  • udział w interdyscyplinarnych projektach dotyczących wybranych działań / transakcji z perspektywy podatkowej
  • opiniowanie dokumentów (np. umów, faktur) pod kątem konsekwencji dla celów podatkowych
  • wsparcie w projektach dotyczących rozliczeń między podmiotami powiązanymi
  • sporządzanie projektów pism skierowanych do organów podatkowych (np. wniosków o wydanie interpretacji podatkowej) lub celnoskarbowych, sądów administracyjnych
  • opracowywanie procedur i instrukcji podatkowych oraz współpraca w tym zakresie z innymi działami w organizacji
  • przeprowadzanie szkoleń wewnętrznych z tematyki podatkowej, w szczególności w obszarze podatków pośrednich
  • wsparcie Kierownika Działu Podatków w pełnieniu funkcji kierowniczej

Wymagania

  • co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze podatków
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • mile widziany tytuł doradcy podatkowego oraz specjalizacja w zakresie podatków pośrednich
  • wykształcenie wyższe w obszarze prawa, ekonomii lub rachunkowości
  • dobra organizacja oraz terminowość w wykonywaniu zleconych zadań
  • umiejętność pracy zespołowej, w tym z innymi działami merytorycznymi
  • otwarty umysł oraz umiejętności analityczne, biegłość w pracy w arkuszach kalkulacyjnych
  • otwartość na identyfikację problemów, umiejętność adresowania potrzeb biznesowych i formułowania rekomendacji podatkowych
  • dobra komunikacja wobec własnego zespołu, innych uczestników procesów i osób decyzyjnych
  • wysokie poczucie odpowiedzialności za terminowość i jakość realizowanych zadań

Oferujemy

  • interesująca i rozwojowa praca w największej grupie chemicznej na Dolnym Śląsku o zasięgu międzynarodowym
  • możliwość pracy hybrydowej (częściowo zdalnej)
  • samodzielność na stanowisku, możliwość doskonalenia i rozwijania swoich kompetencji w złożonym środowisku organizacyjnym oraz w kierowaniu projektami wymagającymi współpracy zespołowej
  • możliwość zdobywania doświadczenia oraz poszerzania kompetencji poprzez udział w szkoleniach
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w intensywnie rozwijającej się firmie
  • pakiet socjalny (dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, studiów, możliwość ubezpieczenia grupowego w PZU, system rekomendacji pracowniczych)

Źródło: Pcc/Praca

  • Praca Brzeg Dolny
  • Doradca Brzeg Dolny
  • Brzeg Dolny - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 427
    20 544