Tax Supervisor - CIT Compliance
  • Warsaw
Warszawa, Warsaw, Masovian Voivodeship, Polska
KPMG
4. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Opis firmy

Zatrudniona osoba dołączy do zespołu Tax Compliance & Transformation​, który świadczy usługi podatkowe dla klientów KPMG. Pracownicy działu zajmują się m.in.: bieżącą obsługą klienta w zakresie podatku CIT, przygotowywaniem deklaracji podatkowych, sporządzeniem opinii podatkowych oraz asystują klientom przy przeprowadzanych kontrolach podatkowych.

Stanowisko

Opis stanowiska

  • udział w projektach obejmujących kalkulowanie podatku dochodowego od osób prawnych dla naszych klientów, w tym analizę danych księgowych
  • analiza i przygotowywanie raportowania WHT
  • przygotowywanie projektów pism procesowych z zakresu prawa podatkowego
  • przygotowywanie raportowania grupowego dla klientów
  • bieżące doradztwo w zakresie prawa podatkowego, w tym identyfikację obszarów potencjalnego ryzyka podatkowego i formułowanie rekomendacji podatkowych dla klientów
  • udział w przygotowaniu opinii oraz różnego rodzaju dokumentacji z zakresu prawa podatkowego w języku polskim i angielskim
  • zarządzanie pracą osób zaangażowanych w projekt, delegowanie oraz weryfikacja dostarczonych materiałów.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: ekonomia, finanse i rachunkowość)
  • praktyczna znajomość prawa podatkowego w szczególności z zakresu podatku CIT i WHT
  • 4 lata doświadczenia w doradztwie podatkowym, biurze rachunkowym lub w dziale księgowości
  • doświadczenie w bezpośrednim kontakcie z klientem
  • umiejętność posługiwania się językiem angielskim w stopniu bardzo dobrym
  • znajomość zasad księgowości
  • bardzo dobra znajomość MS Office (MS Excel, MS Word)

Oferujemy

  • Pracę hybrydową
  • Finansowanie kwalifikacji zawodowych – wesprzemy Cię w zdobywaniu kwalifikacji
  • Stały rozwój – skorzystaj z dofinansowania studiów podyplomowych, kursów językowych, przygotowawczych i egzaminów
  • Szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning, szkoleń technicznych oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
  • Wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
  • Program poleceń – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
  • Program mentoringowy – świadomie planuj swoją ścieżkę kariery
  • Wyjazdy i spotkania integracyjne – zorganizujemy i dofinansujemy budowanie relacji zespołowych
  • Dni wolne na wolontariat – skorzystaj z 2 dodatkowych dni wolnych i grantu na działania charytatywne

  • Praca Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 427
    20 544