Starszy Specjalista/Główny Specjalista w Wydziale Zgód Wodnoprawnych
  • Bydgoszcz
Bydgoszcz, Bydgoszcz, Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Polska
Wody Polskie
6. 6. 2024
Informacje o stanowisku

Zakres obowiązków

OSOBA NA TYM STANOWISKU BĘDZIE ODPOWIEDZIALNA ZA:

  • prowadzenie postępowań administracyjnych w sprawach o udzielenie zgód wodnoprawnych, w tym analizowanie i weryfikowanie złożonych dokumentów,
  • prowadzenie spraw związanych z pełnieniem przez Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej funkcji organu wyższego stopnia w rozumieniu przepisów ustawy Kodeksu postępowania administracyjnego w stosunku do dyrektorów zarządów zlewni,
  • w tym analizowanie i weryfikowanie złożonych dokumentów,
  • prowadzenie postępowań administracyjnych w sprawach o legalizację urządzeń wodnych wykonanych bez wymaganego pozwolenia wodnoprawnego, w tym analizowanie i weryfikowanie złożonych dokumentów,
  • sporządzanie projektów decyzji,
  • prowadzenie korespondencji i udzielanie wyjaśnień w prowadzonych postępowaniach,
  • redagowanie projektów pism związanych z bieżącym funkcjonowaniem Wydziału,
  • prowadzenie bieżącej obsługi administracyjno – biurowej zespołu,
  • archiwizację dokumentacji prowadzonych spraw,
  • współpracę z innymi organami administracyjnymi.

Miejsce wykonywania pracy

Województwo: kujawsko-pomorskie

Wymagania

CZEKAMY NA KANDYDATA, KTÓRY:

  • posiada wykształcenie wyższe, preferowane w zakresie: hydrogeologii, ochrony środowiska, gospodarki wodnej, inżynierii środowiska, budownictwa wodnego,
  • ma minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w w/w obszarach,
  • sprawnie obsługuje narzędzia pakietu MS Office (Word, Excel, Power Point),
  • dobrze organizuje pracę własną,
  • jest samodzielny, obowiązkowy, skrupulatnyi terminowy,
  • potrafi stosować przepisy prawa w praktyce,
  • analizuje problemy i proponuje sposoby ich rozwiązania,
  • działa skutecznie pod presją czasu,
  • posiada umiejętność pracy w zespole.

DODATKOWO DOCENIMY:

  • doświadczenie w pracy w jednostkach administracji publicznej,
  • znajomość przepisów ustaw: Prawo wodne, Kodeks postępowania administracyjnego, Prawo ochrony środowiska,
  • umiejętność pracy z dokumentacją techniczną,
  • obsługę systemu informacji prawnej LEX lub Legalis.

Wymagane dokumenty

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza aplikacyjnego i załączenie aktualnego CV.

  • Praca Bydgoszcz
  • Specjalista SEO Bydgoszcz
  • Specjalista SEM Bydgoszcz
  • Główny księgowy Bydgoszcz
  • Specjalista ds. Sprzedaży Bydgoszcz
  • Specjalista ds. Zakupów Bydgoszcz
  • Specjalista ds. marketingu Bydgoszcz
  • Specjalista ds. ofertowania Bydgoszcz
  • Specjalista ds. Zarządzania Bydgoszcz
  • Specjalista ds. Eksportu Bydgoszcz
  • Specjalista ds. transportu Bydgoszcz
  • Bydgoszcz - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    82 870
    15 696