Starszy specjalista
  • Warszawa
starszy specjalista
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Służba Cywilna
5. 10. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska pracy

Ministerstwo Finansów w Warszawie

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów-kandydatek na stanowisko:

starszy specjalista do spraw planowania oraz wykonania wydatków budżetowych przez jednostki Krajowej Administracji Skarbowej w Wydziale Budżetu, Departament Budżetu, Majątku i Kadr Krajowej Administracji Skarbowej (jednostka organizacyjna Krajowej Administracji Skarbowej)

00-916 Warszawa ul. Świętokrzyska 12

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Sporządza, we współpracy z jednostkami budżetowymi Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), materiały do projektu ustawy budżetowej w zakresie określonym przez dysponenta części budżetowej, dotyczącej wydatków budżetowych jednostek KAS
  • Weryfikuje limity wydatków jednostek budżetowych KAS i departamentów KAS w Ministerstwie Finansów do projektu ustawy budżetowej oraz do ustawy budżetowej zgodnie ze wskazaniami dysponenta części budżetowej
  • Weryfikuje prawidłowość sporządzania, w systemach Trezor i Zefir 2 przez jednostki budżetowe KAS, wniosków o zmiany w planach finansowych oraz po akceptacji kierownictwa KAS przekazuje ich do dysponenta części budżetowej
  • Opracowuje projekty odpowiedzi na interpelacje i zapytania posłów, senatorów, dziennikarzy, związków zawodowych w zakresie zagadnień dotyczących zapewnienia środków finansowych na funkcjonowanie nadzorowanych jednostek KAS
  • Sporządza lub weryfikuje wnioski o uruchomienie rezerw celowych przed przekazaniem dysponentowi części budżetowej
  • Weryfikuje realizacje planów finansowych przez jednostki budżetowe KAS
  • Opiniuje projekty aktów prawnych z zakresu właściwości wydziału
  • Sporządza raporty, analizy odpowiedzi związane z planowaniem oraz wykonaniem planów finansowych jednostek budżetowych KAS, a także realizacją gospodarki finansowej przez te jednostki, w tym opracowuje materiał dotyczący realizacji zadań, wydatków i dochodów do sprawozdania z wykonania ustawy budżetowej

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • Praca administracyjno-biurowa

  • Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

Inne informacje:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

Jeśli zostaniesz zakwalifikowany do kolejnego etapu, powiadomimy Cię o tym mailowo (lub telefonicznie – jeżeli nie podałeś adresu e-mail).

Przed wyłonieniem do zatrudnienia wskazani w protokole z naboru kandydaci poproszeni zostaną o przesłanie dokumentów potwierdzających spełnianie wymagań niezbędnych oraz dodatkowych określonych w ogłoszeniu.

Aplikując w formie papierowej, CV oraz wszystkie oświadczenia muszą być opatrzone własnoręcznym podpisem a w przypadku ePUAP kwalifikowalnym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub osobistym. Oświadczenia muszą zawierać również datę ich sporządzenia.

W przypadku aplikacji składanych elektronicznie, w formularzu aplikacyjnym należy jedynie zaznaczyć odpowiednie oświadczenia - nie jest wymagane dołączanie oświadczeń w formie skanów/zdjęć (wyjątek: do jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej, należy dołączyć dodatkowo wymagane oświadczenie w formie skanu/zdjęcia).

Nie przesyłaj wszystkich dokumentów, które uznasz, że mogą Ci pomóc w naborze. Prześlij tylko te, których wymagamy lub zalecamy.

Do dokumentów sporządzonych w języku obcym należy dołączyć kopie tłumaczenia tych dokumentów na język polski dokonane przez tłumacza przysięgłego.

Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data wpływu oferty do urzędu). Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone (i usunięte w przypadku aplikacji składanych elektronicznie, w tym przez ePUAP).

Wzory oświadczeń dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Finansów pod adresem: https://www.gov.pl/web/finanse/wzory-oswiadczen

Ministerstwo zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z kandydatami, których oferty spełniają wymagania formalne.

Pracę możesz rozpocząć od: 1 lub 15 dnia miesiąca.

Kandydat, który zostanie wskazany do zatrudnienia, a który urodził się przed 1 sierpnia 1972 r. przed zatrudnieniem zostanie poproszony o złożenie oświadczenia lustracyjnego lub informacji o złożeniu oświadczenia lustracyjnego (według wzoru określonego w nw. ustawie), zgodnie z art. 7 ustawy z 18 października 2006 roku o ujawnieniu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 273).

Zgodnie z art. 24 ust. 6 ustawy o ochronie sygnalistów z dnia 14 czerwca 2024 r. (Dz.U. z 2024 r. poz. 928) informujemy, że procedury dotyczące zgłoszeń wewnętrznych reguluje zarządzenie Ministra Finansów z dnia 18 września 2024 r. w sprawie procedury dokonywania zgłoszeń wewnętrznych naruszeń prawa i podejmowania działań następczych w Ministerstwie Finansów (Dz. Urz. Min. Fin. poz. 89).

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

niezbędne

wykształcenie: wyższe na kierunku ekonomia lub zarządzanie lub finanse lub administracja

doświadczenie zawodowe/staż pracy

co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego
w obszarze planowania budżetowego

pozostałe wymagania niezbędne:

  • Znajomość organizacji Krajowej Administracji Skarbowej
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych i przepisów wykonawczych do tej ustawy
  • Znajomość ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej
  • Znajomość programu Excel na poziomie zaawansowanym
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Znajomość przepisów z zakresu prawa pracy
  • Umiejętność analizowania informacji
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność argumentowania
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niepracowanie w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 273), ani niebycie ich współpracownikiem – dotyczy kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu finansów publicznych lub budżetu zadaniowego lub rachunkowości budżetowej
  • Umiejętność obsługi systemów TREZOR i ZEFIR2

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV w języku polskim (kandydat, który na podstawie analizy CV i złożonych oświadczeń będzie spełniał wszystkie wymagania formalne zostanie zaproszony do kolejnego etapu naboru)
  • Oświadczenie o niepełnieniu służby zawodowej ani niepracowaniu w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 273), ani niebycie ich współpracownikiem – dotyczy kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Oświadczenie, którego wzór stanowi załącznik do rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z 24 lutego 2017 r. w sprawie oświadczenia dotyczącego pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami (Dz. U. poz. 423) – dotyczy kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

  • Dokumenty należy złożyć do: 2024-10-18
    Decyduje data:wpływu oferty do urzędu
    Miejsce składania dokumentów:
    Biuro Dyrektora Generalnego
    ul. Świętokrzyska 12
    00-916 Warszawa
    z dopiskiem: Oferta pracy – 2024/135/DBM

  • Praca Warszawa
  • Specjalista SEM Warszawa
  • Specjalista SEO Warszawa
  • Specjalista medycyny niekonwencjonalnej Warszawa
  • Specjalista ds. telekomunikacji Warszawa
  • Specjalista ds. PR Warszawa
  • Specjalista ds. Sprzedaży Warszawa
  • Specjalista ds. Zakupów Warszawa
  • Specjalista ds. marketingu Warszawa
  • Specjalista ds. ofertowania Warszawa
  • Specjalista ds. Zarządzania Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    110 407
    18 648