Starszy Specjalista ds. obronnych i ochrony informacji niejawnych
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy
28. 9. 2024

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy już od 1919 roku prognozuje pogodę, prowadzi analizy i prace badawcze. Pogoda i klimat to jeden z najważniejszych tematów we współczesnym świecie. Jesteśmy Instytutem skupiającym wysokiej klasy profesjonalistów oraz posiadamy niezbędną infrastrukturę. Naszą misją jest informowanie społeczeństwa i organizacji o warunkach atmosferycznych - meteorologicznych i hydrologicznych, zmianach klimatu oraz wszystkich czynnikach wpływających na aktualną pogodę w Polsce. Jesteśmy członkiem wielu organizacji międzynarodowych. Reprezentujemy Polskę na forum WMO (Światowa Organizacja Meteorologiczna) czy EUMETSAT (Europejska Organizacja Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych). Uczestniczymy w pracach badawczych od Arktyki po Afrykę.Praca w Instytucie to szereg wyzwań we współpracy z najwyższej klasy specjalistami. Czekamy na najlepszych w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Krakowie, na Kasprowym Wierchu, Śnieżce, Helu oraz w wielu innych miejscach Polski.

Obowiązki

  • Zastępowanie kierownika kancelarii informacji niejawnych dla IMGW-PIB – wykonywanie zadań kierownika kancelarii tajnej według przepisów § 4 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2011 r. w sprawie organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnych oraz sposobu i trybu przetwarzania informacji niejawnych (t.j. Dz. U. z 2017 poz. 1588);
  • Zapewnienie prawidłowego obiegu materiałów zawierających informacje niejawne, zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  • Przyjmowanie, rejestrowanie, przechowywanie, dystrybucja materiałów niejawnych, na zasadach określonych w ustawie o ochronie informacji niejawnych i przepisów wykonawczych;
  • Realizacji zdań w ramach zapewnienia ochrony i prawidłowego funkcjonowania systemów teleinformatycznych do przetwarzania informacji niejawnych, w tym Systemu Niejawnej Poczty Internetowej „SNPI OPAL”;
  • Realizacja zadań w ramach planowania operacyjnego, w tym opracowanie i aktualizacja Planu operacyjnego funkcjonowania IMGW-PIB w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz koordynacji wykonywania zadań operacyjnych;
  • Udział w organizacji stanowiska kierowania Dyrektora IMGW-PIB, w tym opracowanie i aktualizacja dokumentacji dotyczącej stanowiska kierowania;
  • Udział w przygotowaniu projektów oraz aktualizacji dokumentacji w sprawie militaryzacji IMGW-PIB;
  • Realizacja zadań w ramach przygotowań organizacyjno-mobilizacyjnych IMGW-PIB na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa, nadawanie i unieważnianie przydziałów organizacyjno-mobilizacyjnych, przygotowywanie i dystrybucja kart przydziału do jednostki zmilitaryzowanej;
  • Współudział w organizacji funkcjonowania stałego dyżuru na potrzeby uruchamiania przedsięwzięć związanych z podwyższaniem gotowości obronnej państwa oraz utrzymywanie w ciągłym treningu systemu Stałych Dyżurów IMGW-PIB, w tym opracowywanie projektów dokumentów i ich aktualizacji;
  • Udział w opracowaniu i aktualizacji dokumentów zarządzania kryzysowego Instytutu, z uwzględnieniem szczegółowych sposobów i środków reagowania na zagrożenia oraz ograniczenia i likwidacji ich skutków;
  • Udział w organizowaniu szkoleń wewnętrznych w Instytucie w zakresie spraw obronnych, informacji niejawnych i zarządzania kryzysowego.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe;
  • doświadczenie w pracy w obszarze ochrony informacji niejawnych (np. kancelaria) lub spraw obronnych;
  • znajomość obowiązujących przepisów z zakresu ochrony informacji niejawnych oraz archiwizacji;
  • znajomość zagadnień z ustawy o obronie Ojczyzny i jej dokumentów wykonawczych w szczególności w zakresie planowania operacyjnego i militaryzacji;
  • posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa osobowego na poziomie „POUFNE” lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej w celu jego uzyskania;
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych;
  • niekaralność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Mile widziane

  • umiejętność analitycznego myślenia;
  • umiejętność podejmowania decyzji;
  • skrupulatność;
  • umiejętność samodzielnej pracy koncepcyjnej i planowania działań;
  • umiejętność tworzenia dokumentacji (procedur, instrukcji itp.);
  • ukończony kurs/warsztaty dla kierowników lub pracowników kancelarii tajnych;
  • komunikatywność oraz umiejętność pracy pod presją czasu;
  • dobra znajomość obsługi programów MS Office.

  • Możliwość rozwoju osobistego, poszerzenia wiedzy i umiejętności oraz zdobycia atrakcyjnego doświadczenia zawodowego, w Instytucji o 100 letniej tradycji, nastawionej na innowacje i doskonalenie w zakresie nowoczesnych technologii badawczych.
  • Współpracę z gronem wysoko wykwalifikowanych specjalistów.
  • Umowę o pracę.
  • Dodatkowe ubezpieczenie na życie.
  • Prywatną opiekę medyczną.
  • Niezbędne narzędzia pracy.
  • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.
  • Uczestniczenie w targach branżowych na całym świecie.
  • Szkolenia, możliwość rozwoju i poszerzania kompetencji.
  • Pracowniczy Program Emerytalny.
  • Tworzenie wyjątkowych, luksusowych produktów.
  • Możliwość awansów pionowych i poziomych.
  • Pracownicze Plany Kapitałowe.
  • Specjalistyczne branżowe wydawnictwa.

  • Praca Warszawa
  • Specjalista ds. BHP i ochrony środowiska Warszawa
  • Specjalista ds. ochrony danych Warszawa
  • Specjalista ds. ochrony zdrowia Warszawa
  • Specjalista ds. kadr i płac Warszawa
  • Specjalista ds. badań i rozwoju Warszawa
  • Specjalista ds. analizy i statystyki Warszawa
  • Specjalista ds. chłodnictwa i klimatyzacji Warszawa
  • Broker informacji Warszawa
  • Specjalista ds. Sprzedaży Warszawa
  • Specjalista ds. Zakupów Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    107 069
    20 392