Starszy Specjalista ds. księgowości i podatków
  • Katowice
Katowice, Katowice, śląskie, Polska
ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.
28. 5. 2024
Informacje o stanowisku

Główne obowiązki:.

  • Obsługa księgowa spółki Engie Zielona Energia Sp. Z o.o. w tym:
  • udział w przygotowaniu jednostkowego sprawozdania oraz współpraca z audytorem,
  • kalkulacja, przygotowywanie i wysyłanie dokumentów podatkowych CIT oraz sprawozdań statystycznych GUS,
  • obsługa księgowa środków trwałych,
  • uzgadnianie odroczonego podatku dochodowego,
  • kalkulacja oraz wysyłanie dokumentów podatkowych związanych z podatkiem u źródła,
  • księgowanie faktur zagranicznych;
  • obsługa ewidencji elektronicznej dla podatku akcyzowego oraz wysyłanie deklaracji akcyzowych.

Profil kandydata:

  • Kilkuletnie doświadczenie zawodowe zdobyte na stanowisku Samodzielna/y Księgowa/y;
  • Mile widziana znajomość programu SAP;
  • Mile widziana znajomość podatku akcyzowego w spółce zajmującej się wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną;
  • Wiedza w zakresie podatku dochodowym oraz podatku u źródła;
  • Wiedza z zakresu procesów rachunkowych i praktyczna znajomość przepisów ustawowych;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym komunikację pisemną.

Oferujemy:

  • atrakcyjny system premiowy
  • ZFŚS – dofinansowanie wczasów, dofinansowanie świąteczne
  • ubezpieczenie na życie, kartę Multisport za 1zł, opiekę medyczną za 1 zł
  • zajęcia z języka angielskiego
  • elastyczny czas pracy i praca w trybie home office
  • biuro w centrum miasta Katowice (Altus) i kartę parkingową
  • finansowanie specjalistycznych kursów, szkoleń, studiów
  • świetną kawę i owoce
  • przyjazne i ekologiczne środowisko pracy

  • Praca Katowice
  • Specjalista ds. kadr i płac Katowice
  • Specjalista ds. badań i rozwoju Katowice
  • Specjalista ds. analizy i statystyki Katowice
  • Specjalista ds. chłodnictwa i klimatyzacji Katowice
  • Specjalista ds. BHP i ochrony środowiska Katowice
  • Specjalista ds. Sprzedaży Katowice
  • Specjalista ds. Zakupów Katowice
  • Specjalista ds. marketingu Katowice
  • Specjalista ds. ofertowania Katowice
  • Specjalista ds. Zarządzania Katowice
  • Katowice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 147
    15 080