Starszy Specjalista ds. decyzji środowiskowych (k/m)
  • Warsaw
Warszawa, Warsaw, Masovian Voivodeship, Polska
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
28. 9. 2024

Miejsce pracy: Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • weryfikacja merytoryczna przygotowanej przez wykonawców i/lub samodzielne przygotowywanie dokumentacji na potrzeby uzyskania decyzji administracyjnych, w tym: kart informacyjnych przedsięwzięć, raportów o oddziaływaniu przedsięwzięć na środowisko oraz dokumentacji na potrzeby procesu inwestycyjnego (m.in. studia wykonalności)
  • wykonywanie inwentaryzacji przyrodniczych, wizji terenowych, na potrzeby przygotowania kart informacyjnych przedsięwzięć lub weryfikacja w terenie inwentaryzacji wykonywanych na potrzeby raportów o oddziaływaniu przedsięwzięć na środowisko.
  • współpraca z wykonawcami oraz organami administracji publicznej
  • nadzór i aktywny udział w postępowaniach administracyjnych mających na celu pozyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, pozwoleń wodnoprawnych, decyzji derogacyjnych
  • identyfikacja ryzyk z zakresu ochrony przyrody i środowiska mających wpływ na proces inwestycyjny

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (ochrona środowiska, nauki przyrodnicze, biologia, inżynieria środowiska bądź pokrewne)
  • minimum 5 lat doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku
  • doświadczenie w wykonywaniu inwentaryzacji przyrodniczych
  • samodzielne lub jako członek zespołu prowadzenie postępowań mających na celu pozyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięć liniowych lub punktowych, w tym praca nad wnioskami
  • znajomość przepisów prawa w zakresie ochrony środowiska, w szczególności w zakresie ustawy OOŚ, Prawa ochrony środowiska, Prawa wodnego
  • znajomość zasad przygotowywania dokumentacji na potrzeby pozyskania decyzji administracyjnych z zakresu ochrony środowiska
  • znajomość QGIS lub inny program GIS
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B1
  • komunikatywność
  • obowiązkowość, zdolności organizacyjne samodzielność, asertywność, umiejętność pracy w zespole

To oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • atrakcyjny system wynagrodzeń uwzględniający czytelny system premiowy
  • szkolenia podnoszące kwalifikacje i zapewniające rozwój zawodowy
  • pakiet benefitów pozapłacowych
  • dodatkowy dzień wolny

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • firmowa drużyna sportowa
  • program emerytalny
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • dzień wolny z okazji Dnia Energetyka
  • system premiowy
  • dofinansowanie posiłków
  • bonusy świąteczne

Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA odpowiadają za bezpieczną, efektywną i stabilną pracę systemu elektroenergetycznego na terenie całego kraju oraz aktywnie współtworzą europejski rynek energii elektrycznej.

Jesteśmy nowoczesną, innowacyjną firmą w centrum polskiej energetyki, a z efektów naszej pracy korzystają odbiorcy energii elektrycznej w całym kraju. Jako spółka Skarbu Państwa opieramy naszą działalność na zasadach zrównoważonego rozwoju i równego traktowania uczestników rynku energii.

Realizujemy jeden z najbardziej ambitnych programów rozwoju infrastruktury przesyłowej w Europie. W trosce o przyszłe pokolenia badamy i minimalizujemy nasz wpływ na środowisko oraz prowadzimy otwarty, transparentny dialog ze wszystkimi interesariuszami. Jako operator systemu przesyłowego mamy szerokie spojrzenie na wyzwania, przed którymi stoi dynamicznie zmieniająca się branża elektroenergetyczna i jesteśmy na nie gotowi.

  • Praca Warszawa
  • Specjalista ds. Sprzedaży Warszawa
  • Specjalista ds. transportu Warszawa
  • Specjalista ds. HR Warszawa
  • Specjalista ds. turystyki Warszawa
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Warszawa
  • Specjalista ds. Zakupów Warszawa
  • Specjalista ds. marketingu Warszawa
  • Specjalista ds. ofertowania Warszawa
  • Specjalista ds. Zarządzania Warszawa
  • Specjalista ds. Eksportu Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    114 310
    20 521