Starszy Specjalista ds. Badań i Rozwoju
  • Poznań
Poznań, Poznań, Greater Poland Voivodeship, Polska
PSE Innowacje sp. z o.o.
20. 9. 2024

PSE Innowacje jest spółką powstałą w 2012 na zlecenie operatora systemu przesyłowego - PSE S.A. Od 2012 roku realizujemy takie zadania jak: prowadzenie analiz i badań, w tym analiz techniczno-ekonomicznych, prowadzenie prac badawczo-rozwojowych, budowa nowych oraz rozwój

i modernizacja istniejących systemów informatycznych wspierających prowadzenie ruchu sieciowego. Naszą misją jest dbałość o niezawodną i efektywną pracę systemu elektroenergetycznego w Polsce oraz jego stały rozwój. Jesteśmy jednostką do innowacyjnych zadań specjalnych w branży elektroenergetycznej.

Poszukujemy do naszego Centrum Kompetencji Badania i Rozwój w Warszawie lub Katowicach:

Starszego Specjalisty ds. Badań i Rozwoju

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za wsparcie obszaru merytorycznego Big Data, Prognozowanie i Optymalizacja w samodzielnym projektowaniu, budowaniu i utrzymywaniu modeli optymalizacyjnych oraz prowadzeniu prac analitycznych w obszarze zarządzania systemem elektroenergetycznym.

Podstawowy zakres obowiązków na stanowisku:

  • Aktywny udział w warsztatach z Klientami dotyczącymi określania i dyskusji wymagań biznesowych stawianych dla projektowanych modeli optymalizacyjnych, w tym ich krytyczna analiza.
  • Projektowanie równań matematycznych modeli optymalizacyjnych na podstawie wymagań biznesowych.
  • Tworzenie kodu źródłowego dla modeli matematycznych z wykorzystaniem języka modelowania MathProg.
  • Budowanie produkcyjnych frameworków obliczeniowych dla zagadnień optymalizacyjnych w języku Python, z wykorzystaniem CBC/Gurobi.
  • Przeprowadzanie testów modeli optymalizacyjnych.
  • Analityka dużych zbiorów danych.
  • Prezentowanie danych wraz z wnioskami i rekomendacjami.
  • Tworzenie dokumentacji projektowej.
  • Praca w zespołach zarządzanych w metodyce AgilePM.

Od kandydatów oczekujemy:

  • Wykształcenia wyższego kierunkowego (mile widziana: matematyka, ekonometria, statystyka, energetyka).
  • Min. 3-letniego doświadczenia w budowaniu modeli optymalizacyjnych produkcyjnych lub na potrzeby badań naukowych.
  • Dobrej znajomość zagadnień Programowania Liniowego (LP).
  • Praktycznej znajomości przynajmniej jednego z silników optymalizacyjnych (Gurobi, CPLEX, GLPK, CBC, FICO Xpress, itp.).
  • Praktycznej znajomości przynajmniej jednego wysokopoziomowego języka do budowania modeli optymalizacyjnych: MathProg, AMPL, MOSEL, itp.
  • Praktycznej i biegłej znajomość języka Python.
  • Doświadczenia w zarządzaniu repozytoriami kodów Git/GitLab.
  • Umiejętności analitycznego myślenia oraz formułowania ocen i wniosków.
  • Komunikatywności i umiejętności pracy w zespole.
  • Kreatywności i aktywności w podejmowaniu inicjatywy.
  • Znajomości języka angielskiego na poziomie min. B2.
  • Chęci do podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Dodatkowym atutem będzie:

  • Znajomość zagadnień związanych z rynkiem elektroenergetycznym.
  • Doświadczenie w budowaniu aplikacji zgodnie z dobrymi praktykami inżynierii oprogramowania.

Z naszej strony zapewniamy:

  • Udział w ciekawych projektach mających strategiczny wpływ na sektor energetyczny w Polsce i na świecie.
  • Pracę w przyjaznej atmosferze i wsparcie zespołu nastawionego na dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniami.
  • Klarowną ścieżkę rozwoju zawodowego oraz szkolenia - przy zatrudnieniu na umowę o pracę.
  • Wewnętrzny program mentoringowy wspierający zarówno nowych jak i obecnych pracowników - przy zatrudnieniu na umowę o pracę.
  • Bogaty pakiet benefitów: opieka medyczna, karta sportowa, ubezpieczenie na życie - przy zatrudnieniu na umowę o pracę.
  • Program onboardingowy pozwalający na szybką i przyjazną adaptacje do pracy.

  • Praca Poznań
  • Specjalista ds. badań i rozwoju Poznań
  • Specjalista ds. kadr i płac Poznań
  • Specjalista ds. analizy i statystyki Poznań
  • Specjalista ds. chłodnictwa i klimatyzacji Poznań
  • Specjalista ds. BHP i ochrony środowiska Poznań
  • Specjalista ds. Zakupów Poznań
  • Specjalista ds. marketingu Poznań
  • Specjalista ds. ofertowania Poznań
  • Specjalista ds. Zarządzania Poznań
  • Specjalista ds. Eksportu Poznań
  • Poznań - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    115 225
    21 045