Starszy Referent w Dziale Obsługi Klientów i Profilaktyki w Wydziale Obsługi Klientów i Profilaktyki
  • Poznań
Poznań, Poznań, wielkopolskie, Polska
Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ
4. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Starszy Referent

w Dziale Obsługi Klientów i Profilaktyki

w Wydziale Obsługi Klientów i Profilaktyki

w Wielkopolskim OW NFZ

Numer ogłoszenia: Poznań/24/28

Miejsce pracy: Poznań

Forma zatrudnienia / wymiar etatu: umowa o pracę na czas „zastępstwa:”/ etat

Termin składania ofert: 12 września 2024 r.

Szczegóły oferty

GŁÓWNE ZADANIA:

  • przyjmowanie wniosków o wydanie EKUZ oraz w innych sprawach związanych z realizacją przepisów o koordynacji i opieką transgraniczną oraz wydawanie EKUZ i certyfikatów tymczasowo zastępujących EKUZ,
  • przyjmowanie wniosków i realizacja zadań związanych z potwierdzaniem zleceń na wyroby medyczne, obsługa wniosków dotyczących zaopatrzenia w wyroby medyczne,
  • udostępnianie klientom informacji ustnie dotyczących udzielonych im świadczeń opieki zdrowotnej oraz kosztów tych świadczeń, a także o posiadanym prawie do świadczeń opieki zdrowotnej,
  • opracowywanie korespondencji do świadczeniobiorców w zakresie ZPO lub wniosków o wydanie karty EKUZ,
  • sporządzanie umów o dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w przypadkach nie wymagających postępowania wyjaśniającego, wydawanie umów o objęciu dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym,
  • potwierdzanie Profilu Zaufanego (PZ),
  • weryfikacja uprawnień świadczeniobiorców do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych,
  • udzielanie informacji w zakresie problematyki związanej z funkcjonowaniem systemu ubezpieczenia zdrowotnego,
  • promowanie usług e-Zdrowia.

WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie: minimum średnie, preferowane wyższe,
  • lata pracy zawodowej: minimum 3 lata – dotyczy osób z wykształceniem średnim.

Wymagania dodatkowe:

  • znajomość przepisów prawa w zakresie:

    • Ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r., poz. 146):

      Dział I - Rozdział 1, Dział II – Rozdział 2, 2a, 3,5, Dział III, Dział IV – Rozdział I, Dział V – Rozdział 1 art. 96-97, Rozdział 2 art. 113-117,

  • umiejętność pracy w programie Microsoft Office,
  • umiejętność współpracy w zespole oraz dobra organizacja pracy pozwalająca na terminową realizację powierzonych zadań,
  • umiejętność reagowania w sytuacjach stresowych i pracy pod presją czasu,
  • umiejętność sporządzania pism urzędowych,
  • umiejętność współpracy z klientem,
  • wysoka kultura osobista,
  • komunikatywność, sumienność,
  • znajomość języka angielskiego.

Wymagane dokumenty:

  • CV,

  • podpisany kwestionariusz osobowy,

  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,

  • kopie dokumentów potwierdzających lata pracy zawodowej z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub prowadzenia działalności gospodarczej – dotyczy osób z wykształceniem średnim,

  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi,

  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.

  • Praca Poznań
  • Obsługa hotelowa Poznań
  • Obsługa gastronomii Poznań
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami Poznań
  • Pracownicy uczelni w Polsce Poznań
  • Doradca podatkowy w Polsce Poznań
  • Specjalista ds. obsługi klienta Poznań
  • Specjalista ds. badań i rozwoju Poznań
  • Technik żywienia i gospodarstwa domowego Poznań
  • Specjalista ds. analizy i statystyki Poznań
  • Specjalista ds. chłodnictwa i klimatyzacji Poznań
  • Poznań - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 427
    20 544