Starszy Księgowy/Samodzielny Księgowy
  • Jelcz-Laskowice
Jelcz-Laskowice, Jelcz-Laskowice, Dolnośląskie, Polska
Rekord Hale Namiotowe Sp. z o.o.
4. 9. 2024
Informacje o stanowisku

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • weryfikacja i kontrola poprawności księgowań oraz bieżących operacji finansowych;

  • dbanie o przestrzeganie obowiązujących standardów rachunkowości i procedur wewnętrznych;

  • kwalifikowanie dowodów księgowych do ujęcia w księgach rachunkowych;

  • przygotowywanie deklaracji podatkowych m.in. CIT, VAT;

  • odpowiedzialność za tworzenie sprawozdań finansowych;

  • przygotowywanie dokumentacji na potrzeby kontroli podatkowych i audytów oraz reprezentowanie firmy przed organami kontrolnymi

  • dekretowanie i księgowanie dokumentów;

  • prowadzenie ewidencji rozrachunków;

  • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami;

  • księgowanie i uzgadnianie listy płac;

  • przygotowanie i prowadzenie dokumentacji - ewidencji księgowej (księgi pomocnicze) i uzgadnianie ich z kontami księgi głównej;

  • ewidencja środków trwałych i WNiP oraz dokonywanie od nich odpisów amortyzacyjnych;

  • współpraca z innymi działami firmy w zakresie księgowości.

WYMAGANIA:
  • doświadczenie na samodzielnym stanowisku związanym z księgowością;

  • wyższe wykształcenie w zakresie finansów/rachunkowości/ekonomii;

  • bardzo dobra znajomość systemów finansowo-księgowych (mile widziany Rewizor Nexo), oraz narzędzi do analizy danych (Excel)

  • biegła znajomość zagadnień związanych z podatkami (VAT, CIT, PIT), ZUS oraz innymi zobowiązaniami publicznoprawnymi;

  • umiejętność podejmowania decyzji w dynamicznym środowisku i pod presją czasu;

  • umiejętność efektywnej pracy pod presją czasu oraz w warunkach zmieniających się priorytetów;

  • gotowość do aktualizowania wiedzy w zakresie przepisów podatkowych, finansowych i rachunkowych;

  • umiejętność pracy w zespole, a także budowania relacji z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

OFERUJEMY:
  • umowę o pracę;

  • stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku;

  • możliwość zdobycia cennych umiejętności i doświadczenia;

  • dopłata do prywatnej opieki zdrowotnej;

  • wsparcie psychologa firmowego;

  • możliwość zakupy/wynajmu/leasingu samochodu marki Toyota po rabatach flotowych;

  • pakiet ubezpieczeń;

  • dodatkowe świadczenia socjalne;

  • kartę MultiSport;

  • platformę językową;

  • dofinansowania do wypoczynku.

Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybrane oferty.

  • Praca Jelcz-Laskowice
  • Księgowy Jelcz-Laskowice
  • Księgowa Jelcz-Laskowice
  • Jelcz-Laskowice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 387
    20 584