Starszy Księgowy / Księgowa
  • Bytom
Bytom, Bytom, śląskie, Polska
Klient portalu Praca.pl
28. 5. 2024
Informacje o stanowisku

Informacje
Opis stanowiska

  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych:

    • Przygotowywanie miesięcznych, kwartalnych i rocznych sprawozdań finansowych.
    • Zapewnienie dokładności i terminowości sprawozdań finansowych.

  • Prowadzenie księgi głównej:

    • Codzienne zarządzanie i prowadzenie księgi głównej spółki.
    • Zapewnienie, że wszystkie zapisy księgowe są dokładnie rejestrowane zgodnie z polityką firmy i standardami rachunkowości.

  • Proces zamknięcia:

    • Przeprowadzanie procesów zamknięcia miesiąca i roku.
    • Przygotowywanie i analizowanie różnych raportów finansowych, w tym bilansów i rachunków zysków i strat.

  • Kontrola wewnętrzna i zgodność z przepisami:

    • Udział w opracowywaniu i utrzymywaniu procesów kontroli wewnętrznej w celu zapewnienia zgodności operacji finansowych z odpowiednimi przepisami i polityką firmy.

  • Pomoc w audytach wewnętrznych i zewnętrznych poprzez dostarczanie wymaganych danych finansowych i raportów.
  • Zarządzanie zgodnością podatkową firmy w celu zapewnienia terminowego i dokładnego składania zeznań podatkowych.
  • Przegląd i wprowadzanie faktur:

    • Przeglądanie i wprowadzanie różnych faktur księgowych w celu zapewnienia dokładności i zgodności.
    • Obsługa złożonych zapisów księgowych i korekt.

  • Analiza finansowa i raportowanie:

    • Analizowanie danych finansowych i zapewnianie cennych porad finansowych i wsparcia decyzyjnego.
    • Przygotowywanie i przesyłanie regularnych raportów z analiz finansowych.

  • Zarządzanie aktywami:

    • Prowadzenie i aktualizacja ewidencji środków trwałych.
    • Przeprowadzanie regularnych inwentaryzacji aktywów w celu zapewnienia zgodności z dokumentacją.

  • Współpraca między działami oraz z innymi pracownikami zespołu finansowego w celu zapewniania dokładności i spójności informacji finansowych.
  • Wspieranie innych projektów i zadań finansowych, dostarczanie analiz finansowych i wsparcia danych w razie potrzeby.

Wymagania
  • Wykształcenie:

    • Licencjat z rachunkowości, finansów lub pokrewnej dziedziny.

  • Doświadczenie zawodowe:

    • Co najmniej 2 lata doświadczenia w nadzorze księgowym.

  • Wymagane umiejętności:

    • Znajomość polskich lokalnych standardów rachunkowości.
    • Biegła znajomość MS Excel lub umiejętność szybkiego uczenia się systemów ERP.

  • Umiejętności miękkie:

    • Silne umiejętności komunikacyjne i umiejętność współpracy w zespole.
    • Zorientowanie na szczegóły, wysoki poziom odpowiedzialności i etyki zawodowej.
    • Umiejętność terminowej realizacji zadań.
    • Umiejętności językowe: Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Oferujemy
  • Praca na cały etat,
  • Praca od poniedziałku do piątku,
  • Praca stacjonarna,
  • Umowa o pracę.

  • Praca Bytom
  • Księgowy Bytom
  • Księgowy Bytom Odrzański
  • Księgowa Bytom
  • Księgowa Bytom Odrzański
  • Główny księgowy Bytom
  • Bytom - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 956
    15 055