Starszy inżynier sieciowy
  • Ruda Śląska
Ruda Śląska, Ruda Śląska, śląskie, Polska
ArchiDoc SA
18. 5. 2024

Twój zakres obowiązków

  • Nadzór i bieżące utrzymanie rozległej infrastruktury sieciowej opartej na rozwiązaniach wiodących producentów
  • Administracja zaporami sieciowymi w zakresie konfiguracji polityk i implementacji nowych funkcjonalności
  • Konfiguracja i rozwiązywanie problemów z VPNami Site-to-site. (Cisco ASA , Fortigate)
  • Analiza istniejącej konfiguracji i połączeń w celu ich optymalizacji
  • Identyfikacja zagrożeń występujących w infrastrukturze sieciowej
  • Opracowywanie i wdrażanie polityk bezpieczeństwa
  • Analiza statystyk ruchu sieciowego
  • Aktualizowanie dokumentacji technicznej
  • Implementacja nowych urządzeń sieciowych
  • Udział w projektach infrastrukturalnych, przygotowanie infrastruktury sieciowej
  • Wyznaczanie kierunków rozwoju infrastruktury w obszarze sieci

Nasze wymagania

  • Co najmniej 3-letnie doświadczenie w zakresie administrowania urządzeniami LAN/WAN/Security/Wireless (Cisco i Fortinet)
  • Praktyczna znajomość implementacji protokołów routingu i switchingu (adresy MAC, IP, Vlany, Podsieci, tablice routingu, ACL)
  • Znajomość usług sieciowych (DNS, DHCP, NTP, SNMP) oraz technologie IPSec, SSL VPN, Remote Access oraz Site-to-site VPN
  • Dobrą znajomość rozwiązań Cisco (przełączniki, routery, zapory sieciowe) oraz Fortinet (zapory sieciowe IPS/IDS, FortiAnalyzer, FortiWeb, FortiEMS)
  • Korzystasz z rozwiązań wysokiej dostępności np. VRF, FHRP (HSRP,VRRP), Clustering, Load Balancing, Failover
  • Jesteś osobą zaangażowaną, nie boisz się wyzwań i cenisz dobrą atmosferę w zespole
  • Znajomość popularnych dystrybucji Linux na poziomie administracji systemem
  • Znajomość systemów zbierania i korelacji logów (SIEM)
  • Doświadczenie w pracy w środowisku multivendor (znajomość protokołów)

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub na podstawie umowy B2B (forma współpracy do ustalenia podczas rekrutacji)
  • Elastyczne godziny pracy
  • Przyjazną atmosferę i wygodną przestrzeń biurową
  • Odpowiednie wdrożenie oraz szkolenie na stanowisku pracy
  • Po okresie szkolenia i wdrożenia – możliwość pracy w trybie hybrydowym
  • Bezpłatne miejsce parkingowe
  • Pełną wyzwań pracę w zgranym zespole profesjonalistów
  • Stabilne zatrudnienie w firmie będącej liderem w swojej branży
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego
  • Możliwość przystąpienia do dodatkowej opieki medycznej, pakietów Multisport oraz grupowego ubezpieczenia pracowniczego

  • Praca Ruda Śląska
  • Inżynier Ruda Śląska
  • Inżynier oprogramowania Ruda Śląska
  • Ruda Śląska - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    119 135
    19 322