Starszy inspektor kontroli państwowej w Departamencie Obrony Narodowej
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
Najwyższa Izba Kontroli
9. 10. 2024
Informacje o stanowisku

Ilość etatów: 2

Wymiar etatu: 1

Rodzaj umowy: umowa o pracę na czas określony, docelowo na czas nieokreślony.

Zadania realizowane na stanowisku:

  • wykonywanie czynności kontrolnych zgodnie z zasadami i trybem postępowania kontrolnego, programem kontroli lub tematyką kontroli doraźnej i poleceniami nadzorujących kontrolę;
  • ustalanie stanu faktycznego w zakresie działalności poddanej kontroli oraz dokumentowanie ustaleń;
  • sporządzanie projektów wymaganych dokumentów, w szczególności wystąpienia pokontrolnego oraz projektów powiadomień, o których mowa w art. 62a ustawy o NIK i zawiadomień, o których mowa w art. 63 ustawy o NIK, a także wymaganych sprawozdań z kontroli, w tym dotyczących finansowych rezultatów kontroli;
  • opracowanie projektu stanowiska w sprawie zastrzeżeń zgłoszonych do wystąpienia pokontrolnego;
  • analizowanie informacji przekazanych na podstawie art. 62 ustawy o NIK;

  • przygotowanie projektu powiadomienia, o którym mowa w art. 35c ust. 3 ustawy o NIK.

Wymagania wynikające z ustawy o NIK:

  • posiadanie obywatelstwa polskiego;
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
  • niekaralność za przestępstwo popełnione z winy umyślnej;
  • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku;
  • wykształcenie wyższe;
  • minimum 3 lata pracy zawodowej.

Kwalifikacje i kompetencje niezbędne na stanowisku:

  • co najmniej 3 letnie doświadczenie w pracy zawodowej w jednym z następujących podmiotów: Ministerstwie Obrony Narodowej lub Dowództwie Generalnym RSZ lub Dowództwie Operacyjnym RSZ lub Inspektoracie Wsparcia SZ lub Agencji Uzbrojenia (Inspektoracie Uzbrojenia) lub Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych lub Dowództwie Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni lub Regionalnej Bazie Logistycznej lub Wojskowym Oddziale Gospodarczym (lub w jednostce wojskowej na prawach Wojskowego Oddziału Gospodarczego);
  • posiadanie ważnego poświadczenia bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych lub posiadanie ważnego poświadczenia w przeszłości, które nie zostało cofnięte, a w przypadku złożenia stosownego wniosku nie odmówiono wydania takiego poświadczenia;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2;
  • znajomość zagadnień organizacji i funkcjonowania administracji publicznej;
  • orientacja w bieżącej sytuacji społeczno-gospodarczej kraju;
  • znajomość prawnych aspektów funkcjonowania NIK;
  • profesjonalizm w realizacji powierzonych zadań oraz ukierunkowanie na interes publiczny;
  • zdolność analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji;
  • umiejętność redagowania tekstów i syntetycznego wyrażania myśli w formie ustnej i pisemnej;
  • dobra organizacja pracy własnej, także w warunkach stresu i pod presją czasu;
  • umiejętność współpracy i budowania relacji;
  • nastawienie na rozwój zawodowy;
  • obsługa pakietu MS Office (Word, Excel, Power Point, Outlook);

  • gotowość do wykonywania zadań poza siedzibą NIK (w tym w ramach delegacji służbowych).

Oczekiwania dodatkowe:

  • studia podyplomowe w zakresie ekonomii lub finansów publicznych lub bezpieczeństwa / obronności;
  • służba w strukturach NATO;

  • służba w Polskich Kontyngentach Wojskowych.

W związku ze specyfiką pracy Departamentu Obrony Narodowej, NIK zastrzega sobie prawo do odrzucenia osoby ubiegającej się o stanowisko na każdym etapie procesu naboru w przypadku powzięcia informacji o cofnięciu tej osobie w przeszłości poświadczenia bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych lub o odmowie wydania tej osobie poświadczenia bezpieczeństwa przez właściwy organ.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę;
  • dostęp do szkoleń, możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji;
  • dodatkowe wynagrodzenie (tzw. trzynastka);
  • dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i jego dzieci;
  • składka PPK od pracodawcy w wysokości 4%.

Wymagane dokumenty:

  • życiorys zawodowy (CV) w języku polskim;
  • list motywacyjny w języku polskim;

  • dyplom potwierdzający wykształcenie wyższe.

Etapy postępowania kwalifikacyjnego:

  • Etap I – wstępna selekcja złożonych ofert;
  • Etap II – weryfikacja kwalifikacji i kompetencji wybranymi metodami testowymi;
  • Etap III – rozmowa kwalifikacyjna z Komisją. Narzędziami wspierającymi proces mogą być kwestionariusze osobowości zawodowej.

  • Praca Warszawa
  • Inspektor Warszawa
  • Doradca podatkowy w Polsce Warszawa
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami Warszawa
  • Pracownicy uczelni w Polsce Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 572
    18 690