Starszy inspektor kontroli państwowej w Delegaturze NIK
  • Kraków
Kraków, Kraków, małopolskie, Polska
Najwyższa Izba Kontroli
26. 4. 2024
Informacje o stanowisku

Wymiar etatu: 1

Rodzaj umowy: umowa o pracę na czas określony, docelowo na czas nieokreślony

Zadania realizowane na stanowisku:

  • wykonywanie czynności kontrolnych zgodnie z zasadami i trybem postępowania kontrolnego, programem kontroli lub tematyką kontroli doraźnej i poleceniami nadzorujących kontrolę;
  • ustalanie stanu faktycznego w zakresie działalności poddanej kontroli oraz dokumentowanie ustaleń;
  • sporządzanie projektów wymaganych dokumentów, w szczególności wystąpienia pokontrolnego oraz projektów powiadomień, o których mowa w art. 62a ustawy o NIK i zawiadomień, o których mowa w art. 63 ustawy o NIK, a także wymaganych sprawozdań z kontroli, w tym dotyczących finansowych rezultatów kontroli;
  • opracowanie projektu stanowiska w sprawie zastrzeżeń zgłoszonych do wystąpienia pokontrolnego;
  • analizowanie informacji przekazanych na podstawie art. 62 ustawy o NIK;
  • przygotowanie projektu powiadomienia, o którym mowa w art. 35c ust. 3 ustawy o NIK.

Wymagania wynikające z ustawy o NIK:

  • posiadanie obywatelstwa polskiego;
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
  • niekaralność za przestępstwo popełnione z winy umyślnej;
  • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku;
  • wykształcenie wyższe;
  • minimum 3 lata pracy zawodowej.

Kwalifikacje i kompetencje niezbędne na stanowisku:

  • znajomość zagadnień organizacji i funkcjonowania administracji publicznej;
  • orientacja w bieżącej sytuacji społeczno-gospodarczej kraju;
  • znajomość prawnych aspektów funkcjonowania NIK;
  • profesjonalizm w realizacji powierzonych zadań oraz ukierunkowanie na interes publiczny;
  • zdolność analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji;
  • umiejętność redagowania tekstów i syntetycznego wyrażania myśli w formie ustnej i pisemnej;
  • dobra organizacja pracy własnej, także w warunkach stresu i pod presją czasu;
  • umiejętność współpracy i budowania relacji;
  • nastawienie na rozwój zawodowy;
  • praktyczna znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, Power Point, Outlook);

  • gotowość do wykonywania zadań poza siedzibą NIK (w tym w ramach delegacji służbowych).

Oczekiwania dodatkowe:

  • doświadczenie w pracy w obszarze przeprowadzania kontroli lub audytu;
  • prawo jazdy kat. B.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę;
  • dostęp do szkoleń, możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji;
  • dodatkowe wynagrodzenie (tzw. trzynastka);
  • dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i jego dzieci;
  • składka PPK od pracodawcy w wysokości 4%.

Wymagane dokumenty:

  • życiorys zawodowy (CV) w języku polskim;
  • list motywacyjny w języku polskim;
  • dyplom potwierdzający wykształcenie wyższe.

Etapy postępowania kwalifikacyjnego:

  • Etap I – wstępna selekcja złożonych ofert;
  • Etap II – weryfikacja kwalifikacji i kompetencji wybranymi metodami testowymi;
  • Etap III – rozmowa kwalifikacyjna z Komisją. Narzędziami wspierającymi proces mogą być kwestionariusze osobowości zawodowej.

  • Praca Kraków
  • Inspektor Kraków
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami Kraków
  • Doradca podatkowy w Polsce Kraków
  • Pracownicy uczelni w Polsce Kraków
  • Kraków - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    120 456
    20 532