Starszy inspektor
  • Bydgoszcz
Bydgoszcz, Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, Polska
Służba Cywilna
13. 3. 2024
Informacje o stanowisku

Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy

Komendant Miejski Policji poszukuje kandydatów-kandydatek na stanowisko:

Starszy inspektor do spraw medycyny pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy

Zespołu Ochrony PracyKomendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Koordynuje i realizuje zadania związane z medycyną pracy w komórkach/jednostkach organizacyjnych KMP w Bydgoszczy,
  • Systematycznie sporządza skierowania na badania okresowe, wstępne, uzupełniające badania okresowe (dotyczące uprawnień do prowadzenia pojazdów nieuprzywilejowanych), specjalistyczne (sanitarno-epidemiologiczne), kontrolne oraz szczepienia ochronne dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z komórek/jednostek organizacyjnych KMP w Bydgoszczy oraz bieżąco rejestruje w zbiorach manualnych, a następnie przesyła je do komórek/jednostek KMP celem dalszej realizacji,
  • Bierze udział w ustaleniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych poprzez wnikliwe przeprowadzenie postępowań powypadkowych na podstawie zebranej dokumentacji, sprawdza akta tych postępowań pod względem formalnym i merytorycznym oraz bierze udział w opracowaniu wniosków wynikających z badań przyczyn i okoliczności tych wypadków oraz zachorowania na choroby zawodowe, a także kontroluje realizację tych wniosków,
  • Prowadzi kontrole warunków pracy oraz przestrzegania przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w komórkach/jednostkach organizacyjnych KMP w Bydgoszczy oraz prowadzi szkolenia wstępne i okresowe z zakresu bhp. Rejestruje badania kontrolne oraz wprowadza terminy badań i szczepień do sytemu SWOP,
  • Opracowuje ocenę ryzyka zawodowego dla stanowisk pracy w KMP w Bydgoszczy i podległych KP oraz organizuje i dokonuje wraz z komisją kwaterunkową sprawdzenia bezpieczeństwa i higieny pracy w komórkach/jednostkach organizacyjnych KMP w Bydgoszczy, sporządza w tym zakresie stosowną dokumentację oraz inicjuje działania zmierzające do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości,
  • Sporządza i przedstawia pracodawcy, co najmniej raz w roku, okresowe analizy stanu bezpieczeństwa i higieny pracy zawierające propozycje przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych mających na celu zapobieganie zagrożeniom życia i zdrowia pracowników oraz poprawę warunków pracy,
  • Przygotowuje opinię raportów i wniosków policjantów i pracowników pod względem zasadności przyznania refundacji kosztów zakupu okularów korekcyjnych,
  • Koordynuje realizację wniosków pokontrolnych z zakresu bhp KWP w Bydgoszczy, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej i innych podmiotów oraz prowadzi rejestry, kompletuje i przechowuje dokumenty dotyczące wypadków przy pracy, stwierdzonych chorób zawodowych i podejrzeń o takie choroby, a także przechowuje wyniki badań i pomiary czynników dla zdrowia w środowisku pracy.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: średnie profilowane, posiadający zawód technika bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze bezpieczeństwa i ochrony pracy
  • Znajomość: ustawy z dnia 21.11.2008 r. o służbie cywilnej, ustawy z dnia 27.06.1997 r. o służbie medycyny pracy, ustawy z dnia 26.06.1974 r. Kodeks pracy, rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bhp oraz rozporządzenia Rady ministrów z dnia 02.09.1997 r. w sprawie służby bhp.
  • Znajomość obowiązujących przepisów bhp, medycyny pracy i prawa pracy,
  • Komunikatywność,
  • Umiejętność stosowania prawa w praktyce,
  • Umiejętność rozwiązywania problemów,
  • Samodzielność i dobra organizacja pracy,
  • Znajomość obsługi komputera,
  • Kopia poświadczenia bezpieczeństwa uprawiającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne” zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (t. j.: Dz. U. z 2023 r., poz. 756 z ze zm.) lub zgoda na postępowanie sprawdzające,
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnieniu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów – nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • wykształcenie: wyższe o kierunku lub specjalności w zakresie bhp albo studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • Prawo jazdy,
  • Umiejętność organizacji i przeprowadzania szkoleń,
  • Umiejętność przeprowadzania szkoleń powypadkowych.

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego w celu uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych objętych klauzulą „poufne” zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (t. j.: Dz. U. z 2023 r., poz. 756 ze zm.)
  • Oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. nie pracowałam/em, nie pełniłam/em służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie byłam/em współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnieniu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów. Nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później.
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia

Termin i miejsce składania dokumentów:

  • Dokumenty należy złożyć do: 2024-03-29
  • Decyduje data:stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
  • Miejsce składania dokumentów:

    Komenda Miejska Policji

    Wydział Kadr i Szkolenia

    ul. J. K. Chodkiewicza 32

    85-667 Bydgoszcz

    od poniedziałku do piątku,

    w godzinach od 07:30 do 15:30

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

- Zagrożenie korupcją.

- Praca w terenie.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy.

- Bariery architektoniczne: podjazd oraz platforma przy schodowa dla osób  niepełnosprawnych; drzwi wejściowe zewnętrzne dostosowane dla osób niepełnosprawnych (o szerokości min. 90 cm w świetle ościeżnicy), na parterze  budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych, brak możliwości poruszania się wózkiem inwalidzkim na wyższych kondygnacjach – brak wind.

- Narzędzia i materiały pracy: biurko; komputer; faks; telefon; nie występują uciążliwe, szkodliwe oraz niebezpieczne warunki pracy.

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

  • Praca Bydgoszcz
  • Inspektor Bydgoszcz
  • Bydgoszcz - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    118 897
    19 714