Stanowisko ds. ustalania świadczeń międzynarodowych i korespondencji
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
ZUS
17. 5. 2024

3345309

Obowiązki

Cel istnienia stanowiska

Zapewnia opracowywanie spraw w ramach realizacji procesów dotyczących obsługi wniosków i korespondencji osób posiadających polskie i zagraniczne okresy ubezpieczenia, zainteresowanych uzyskaniem lub zmianą świadczeń emerytalno-rentowych podlegających koordynacji na podstawie umów międzynarodowych.

Wymagania

Wymagania formalne określone dla stanowiska pracy

Niezbędne:

  • wykształcenie średnie

Mile widziane:

  • wykształcenie wyższe (ekonomia, administracja, ubezpieczenia społeczne, prawo)

Wymagania dodatkowe

  • podstawowa orientacja w przepisach ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
  • podstawowa orientacja w przepisach Kodeksu Postępowania Administracyjnego
  • podstawowa orientacja w przepisach prawa UE dotyczących koordynacji systemu zabezpieczenia społecznego
  • podstawowa orientacja w zakresie umów bilateralnych zawartych przez Polskę w dziedzinie zabezpieczenia społecznego
  • orientacja na cel/orientacja na jakość
  • komunikacja
  • współpraca
  • elastyczność
  • nastawienie na rozwój
  • rozwiązywanie problemów
  • radzenie sobie w trudnych sytuacjach

Wymagane dokumenty

  • CV
  • list motywacyjny z zaznaczeniem komórki organizacyjnej i stanowiska, o jakie ubiega się kandydat, w razie możliwości ze wskazaniem adresu e-mail lub nr telefonu
  • skan dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie
  • skan świadectw pracy dokumentujących posiadany staż pracy

Dodatkowe informacje

  • poszukujemy 2 kandydatów
  • proces rekrutacji obejmować będzie test wiedzy oraz rozmowę kwalifikacyjną w siedzibie Oddziału
  • skontaktujemy się tylko z kandydatami spełniającymi wymagania formalne
  • nadsyłanych dokumentów nie zwracamy
  • oferty niekompletne oraz przesłane po terminie nie będą rozpatrywane