Stanowisko ds. rozliczeń - ZUS I/Maków Mazowiecki
  • Maków Mazowiecki
Maków Mazowiecki, Maków Mazowiecki, mazowieckie, Polska
ZUS
17. 5. 2024

3346005

Obowiązki

Osoba zatrudniona na tym stanowisku zapewnia obsługę kont płatników w zakresie rozliczeń, m.in:

  • Rozlicza konta płatników składek i w zależności od ustalonego na koncie płatnika salda podejmuje działania zmierzające do odzyskania należności bądź likwidacji nadpłaty.
  • Rozpatruje przydzielone sprawy oraz przygotowuje odpowiedzi na wnioski płatników składek, uprawnionych podmiotów oraz komórek wewnętrznych w zakresie danych zaewidencjonowanych na koncie płatnika składek oraz salda konta płatnika.
  • Prowadzi postępowania dotyczące zwrotu nienależnie opłaconych składek (również w ramach stosowania tymczasowego ustawodawstwa) oraz bezzasadnie dokonanych wpłat, w tym przygotowuje decyzje odmowne.

Wymagania

Wymagania niezbędne:

  • wykształcenie średnie

Mile widziane:

  • wykształcenie wyższe (nauki społeczne, gospodarka i prawo)
  • minimum 1 rok pracy związanej z ubezpieczeniami społecznymi

Wymagania dodatkowe:

  • znajomość Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i rozporządzeń do tej ustawy
  • znajomość zasad funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych

Dołącz do nas jeśli:

  • jesteś osobą zorientowaną na cel i jakość
  • potrafisz skutecznie się komunikować
  • lubisz współpracować z różnorodnym zespołem
  • potrafisz dostosowywać się do zmian
  • stawiasz swój rozwój na pierwszym miejscu
  • potrafisz obsługiwać pakiet MS Office
  • jesteś osoba zorientowaną na klienta
  • potrafisz rozwiązywać problemy
  • radzisz sobie w trudnych sytuacjach

TO ZACHĘCAMY DO PRZESŁANIA DOKUMENTÓW

Wymagane dokumenty:

  • CV
  • list motywacyjny ze wskazaniem nazwy stanowiska, o które ubiega się kandydat
  • dokumenty potwierdzające wykształcenie (kopia ukończenia szkoły średniej lub dyplomu ukończenia studiów)

Dokumenty należy przesłać przez formularz aplikacyjny wybierając Aplikuj na dole oferty. Pliki w formatach nieobsługiwanych przez e-formularz można załączyć po spakowaniu ich w formacie rar lub zip.

Oferujemy

Oferujemy:

  • zatrudnienie w stabilnej firmie na podstawie umowy o pracę,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
  • ruchomy czas pracy.

Proces rekrutacji odbędzie się w siedzibie Oddziału ZUS w Płocku i obejmować będzie:

  • ocenę formalną dokumentów kandydatów
  • pisemny test wiedzy z zakresu wymienionych ustaw
  • rozmowę kwalifikacyjną

Dodatkowe informacje:

  • skontaktujemy się z osobami, które spełniają wymagania formalne drogą mailową lub telefoniczną
  • za datę złożenia dokumentów przyjmuje się datę wpływu aplikacji w systemie
  • dokumenty nadesłane po terminie lub niekompletne nie będą rozpatrywane
  • do składnia ofert zachęcamy osoby z niepełnosprawnościami
  • miejsce wykonywania pracy:

    Inspektorat ZUS w Makowie Mazowieckim

    Kopernika 6 A

    06-200 Maków Mazowiecki

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest pracodawcą przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami. Stwarza pracownikom optymalne środowisko pracy, uwzględniając ich potrzeby. Istnieje możliwość dostosowania stanowiska pracy i jego wyposażenia do indywidualnych potrzeb osób

z niepełnosprawnościami.

Wyposażenie stanowiska pracy:

  • sprzęt komputerowy,
  • sprzęt biurowy.

Warunki wykonywania pracy:

  • spełniają warunki określone wymogami bhp i ppoż.,
  • polegają na obsłudze komputera powyżej 4 godzin na dobę,
  • konieczność poruszania się po całym obiekcie,
  • konieczność odbywania podróży służbowych,
  • budynek 1-piętrowy z pomieszczeniem sanitarnym dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych na parterze,
  • stanowisko pracy zlokalizowane w pomieszczeniach biurowych na 1 piętrze,
  • przy wejściu do budynku znajduje się pochylnia,
  • w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do budynku znajdują się miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: Zus/Praca

  • Praca Maków Mazowiecki
  • Maków Mazowiecki - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    119 135
    19 322