Stanowisko ds. rozliczeń
  • Wołomin
Wołomin, Wołomin, mazowieckie, Polska
ZUS
17. 5. 2024

3345381

Obowiązki

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

- rozliczanie kont płatników składek;

- rozpatrywanie przydzielonych spraw oraz przygotowywanie odpowiedzi na wnioski płatników składek, uprawnionych podmiotów oraz komórek wewnętrznych;

- prowadzenie postępowań;

- wystawianie płatnikom składek wezwań do zapłat oraz upomnień, jak również przygotowywanie decyzji określających wysokość zadłużenia na koncie;

- wystawianie tytułów wykonawczych;

- rozliczanie wpłat uzyskanych w drodze postępowań egzekucyjnych;

- monitorowanie spłat układów ratalnych, w tym informowanie o zerwaniu umowy;

- inicjowanie postępowań dotyczących sankcji oraz kontroli wobec płatników składek;

- gromadzenie dokumentacji dotyczącej prowadzonych spraw oraz przekazywanie jej do przechowywania, zgodnie z wytycznymi zawartymi w Instrukcji Kancelaryjnej;

- sporządzanie not rozliczeniowych w celu zaewidencjonowania danych na kontach płatników.

Wymagania

Niezbędne:

- wykształcenie średnie

Mile widziane:

- wykształcenie wyższe (nauki społeczne, gospodarka i prawo)

- minimum 1 rok pracy związanej z ubezpieczeniami społecznymi

Wymagane dokumenty:

- CV

- list motywacyjny

- kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie